ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2014 Salı 09:55

Konya’da "2 milyarlık vurguna" büyük operasyon

Konyada "2 milyarlık vurguna" büyük operasyon

Konya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Konya merkezli beş ayrı ilde operasyon düzenledi.


Konya merkezli 5 ayrı şehirde gerçekleştirilen suç örgütüne yönelik operasyonda 2 milyar 210 milyon liralık karşılıksız çek ve sahte fatura düzenleyen 23 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Konya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Konya merkezli Ankara, Antalya, Adana ve İstanbul olmak üzere 5 ayrı ilde bir suç örgütüne yönelik sabah saatlerinde operasyon düzenledi. Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme, kurulan örgüte üye olma, kamu kurum ve kuruluşlarının zararına zincirleme nitelikli dolandırıcılık, vergi kaçakçılığı suçu ile bilişim sistemlerini, banka ve kredi kurumlarının aracı olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçlarını örgütlü olarak işlediği iddiasıyla 23 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

Şüphelilerin kurdukları hayali şirketle 2 milyar 210 milyon liralık sahte fatura, karşılıksız çek ve müstahsil makbuzu düzenlediklerinin tespit edildiği öğrenildi.
 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER