ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 18:30

Konyaaltı’nda doğalgazsız ev kalmayacak


Antalya’nın Konyaaltı ilçesinin 2013 yılı sonuna kadar tüm doğalgaz çalışmaları tamamlanacak. Ayrıca yeni yatırım programı çerçevesinde Muratpaşa ilçesinde ise ilk kez konut alanında çalışmaya başlanacak.

Antalya’da doğalgaz çalışmalarını yürüten Olimposgaz, 2013 yılı yatırım programını ve yılın en avantajlı kampanyasını açıklamak üzere basın toplantısı düzenledi. Olimposgaz’ın iştiraki olduğu Energaz şirketinin bölge müdürü Işık Deniş, Konyaaltı ilçesinin doğalgaz altyapısının tümüyle tamamlanacağını ve Muratpaşa ilçesinde de konut çalışmalarının başlanacağını müjdeledi. Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı Koordinasyon Merkezi tarafından verilen izinler kapsamında gerçekleştirilecek yatırım programına göre, Meltem, Demircikara, Liman, Pınarbaşı, Akkuyu, Arapsuyu, Kuşkavağı, Toros ve Öğretmenevleri mahallelerinde doğalgaz çalışması yapılacağı belirtildi.

Proje tamamlandığında 33 bin 800 konuta daha doğalgaz hizmetinin gideceği açıklandı. 2013 yılının ilk ve en avantajlı kampanyası konusunda bilgi veren pazarlama müdürü Arda Beştaş, doğalgaza geçişi kolaylaştırmak amacıyla 6 Mayıs’ta bir kampanya başlattıkları söyledi. Olimposgaz olarak ilk kez uygulayacakları kampanyanın, 30 Haziran tarihine kadar süreceğini belirten Arda Beştaş, “Abone olmak isteyen vatandaşlarımızın anlaşmalı bankaların kredi kartlarıyla 335 TL+KDV’ye abone bağlantı bedelini 6 taksitte, ocak ya da kombi kullanımına göre değişen güvence bedelini ise 3 taksitte ödeyebilecekler.” dedi.

2013 yılı yatırım programı kapsamında Muratpaşa’da ilk kez konut bölgelerinde doğal gaz dağıtım çalışması yapılacağı açıklandı. İlk etapta Meltem ve Demircikara mahallelerinde gerçekleştirilecek yatırıma, Muratpaşa Belediyesi’nin talep ettiği diğer bölgelerde devam edilecek. Bu iki mahalledeki vatandaşların abonelik işlemlerini başlatabilecekleri müjdelendi.

Altınkum, Gürsu, Uluç, Siteler, Uncalı mahallerine şubat ayında gaz arzı sağlayan Olimposgaz, Hurma, Sarısu ve Liman mahallelerinin doğal gaz dağıtım şebekesini tamamladı. Konyaaltı Belediyesi ve semt sakinlerinin yoğun talebi üzerine ilçenin tümü yatırım kapsamına alındı. Toplam 21 bin 500 konutun bulunduğu Liman, Pınarbaşı, Akkuyu, Arapsuyu, Kuşkavağı, Toros ve Öğretmenevleri mahallelerinde doğal gaz dağıtım hatlarının yapımına başlandığı ifade edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER