ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 17:34

Konursu Gençlik Merkezi açıldı


'Geleceksen Gençsin Gençsen Geleceksin' SODES projesi kapsamında yapılan Konursu Gençlik Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

        Açılışa Bayburt Valisi Hasan İpek, Vali Yardımcısı Hakan Hakyemez, İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, İl Jand. Komutanı J.Alb. Hacı Demirezen, Bayburt Belediyesi Başkanvekili Mustafa Akbaş, İl Genel Meclisi Başkanı Raci Bayrak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziyeddin Babacan, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak, kurum müdürler, belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Konursulu vatandaşlar katıldı.

        Gençlik Merkezi binası önünde yapılan halk oyunları gösterisinden sonra konferans salonuna geçildi. Burada konuşma yapan Konursu Belediye Başkanı Osman Karabulutoğlu unutulmaya yüz tutmuş binayı yeninden inşa ettiklerini kaydederek, "SODES kapsamında yapmış ve bitirmiş olduğumuz Gençlik Merkezimizi bugün hizmete açıyoruz. Bunun yapılışındaki ana gayemiz şudur: Gerek beldemizdeki gerekse çevre köylerdeki gençleri buraya çekmek, gençlerin arasındaki insicamı, ülfeti ve kardeşliği pekiştirmektir. Burada fitness salonumuz, bilardo odamız, internet evimiz, kütüphanemiz mevcut. Gençlerimizin bilgi açısından da gelişimlerini ilerletmelerini ve geleceğimiz olan gençlerimize kültürel katkıda bulunmayı amaçlıyoruz."

        'Geleceksen Gençsin Gençsen Geleceksin' adlı SODES projesi kapsamında yapılan Gençlik Merkezi için yapılan harcamaları da kısaca özetleyen Karabulutoğlu, "Proje kapsamında toplam 396 bin 280 TL masraf yapılmış olup, bunun 182 bin 375 TL’si SODES tarafından desteklenmiştir. 13 bin 905 lirası belediyemiz tarafından eş finansman desteğiyle karşılanmıştır. Ayrıca 200 bin lira da belediyemiz tarafından merkezimize katkı yapılmıştır." dedi.

        Bayburt Valisi Hasan İpek ise Konursu beldesindeki gençlik merkezinin açılışındaki mutluluğu paylaşmak için Konursu’da olduklarına değinerek, "Bayburt Valiliği, Kalkınma Bakanlığı ve hükümet olarak özellikle kadınların ve gençlerin faydalanacağı bu tip projelere öncelik vermekteyiz. Bu da yine sosyal destek projeleri kapsamında destek verdiğimiz projelerden bir tanesidir. Ben belediye başkanımızı buradan kutluyorum. Gerçekten bizim verdiğimiz katkının daha iyisini kendisi yapmış. Merkezin tüm Konursu halkına ve Konursu gençliğine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." diye konuştu.

        'Geleceksen Gençsin Gençsen Geleceksin Projesi' kapsamında düzenlenen yarışma ve turnuvalarda derecelere girenlere ödülleri verildi. Tören sonunda Vali Hasan İpek, el yapımı nakış işleme Türk bayrağı hediye edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER