ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 11:56

Komutanlar Silivri'de


Ergenekon sanığı eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un avukatı İlkay Sezer, kendi isteğiyle emekli olan eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Metin Ataç, eski Hava Kuvvetleri Komutanı Aydoğan Babaoğlu ve eski Jandarma Genel Komutanı Atilla Işık'ın tanık olarak dinlenmek üzere duruşmada hazır bulunduğunu söyledi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 276. duruşmasında İlker Başbuğ, Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Hurşit Tolon ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 52 tutuklu sanık hazır bulundu. Veli Küçük ve Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık duruşmaya gelmedi. Ayrıca Vural Vural, Güler Kömürcü ve Hayrettin Ertekin'in de aralarında bulunduğu 17 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu. Sanıklardan İlker Başbuğ, Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay'ın duruşma salonuna girişleri sırasında salondan alkış sesleri yükseldi.

BALBAY: 4. YARGI PAKETİNDEN 5. YARGI PAKETİ ÇIKACAK

Öte yandan, tutuklu sanık Mustafa Balbay, salonu girişi sırasında izleyicilere hitaben, "İşte açık yargılamayı gördünüz. Kaç tane barikattan geçerek duruşma salonuna geldiniz? 4. yargı paketinden ne çıkacağını biliyorum; 5. yargı paketi çıkacak. Hukuku matruşkaya çevirdiler." diye bağırdı.

İlker Başbuğ'un avukatı İlkay Sezer, tanık dinletme taleplerini dile getirdi. Avukat Sezer, Başbuğ'un aynı dönemde birlikte görev yaptıkları ve 2011 yılında kendi isteğiyle emekli olan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Işık Koşaner, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Metin Ataç, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aydoğan Babaoğlu ve yine kendi isteği ile 2010 yılında emekliye ayrılan eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Atilla Işık'ın duruşmada hazır bulunduklarını söyledi. Sezer, hazır bulunan 4 kişinin tanık olarak dinlenmesini talep etti. Ancak bu talebe ilişkin henüz bir ara karar verilmedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER