ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 14:56

Komünist Manifesto yaktı!

Komünist Manifesto yaktı!

'Komünist Manifesto' isimli kitabı okuttuğu iddia edilen öğretim üyesi ifade verdi.


Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Seydi Çelik, 'Komünist Manifesto' isimli kitabı okuttuğu iddiasıyla savunmasını verdi. Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampusu'nda bulunan Hukuk Fakültesi önünde toplanan bir grup öğrenci, basın açıklaması yaparak Çelik'e destek verdi.

Hukuk Fakültesi'ne savunmasını veren Yrd. Doç. Dr. Çelik öğrencilerin yanına gelerek, kısa bir konuşma yaptı. Kendisini destekleyenlere teşekkür eden Yrd. Doç. Dr. Çelik, "Bu destek çok anlamlı. Özellikle öğrencilerimin bu desteği vermesi, burada olması... Aslında bu hep söyledim, yine söylüyorum. Şuanda beni desteklemiyorsunuz şu anda üniversiteyi ve özgür bilimi destekliyorsunuz." dedi.

Yrd. Doç. Dr. Çelik, bunun bir soruşturma olmadığını belirterek, şunları kaydetti: "Ama sonuçta özgür bilim, yapılan bir yerde bir mekanda, izletilen bir belgesel ya da okutulan bir kitabın şikayet konusu olması, bu şikayetin Yükseköğretim Kurulu tarafından ciddiye alınması, sonuçta akademik özgürlükler açısından pek hoş olmamıştır. Ama ondan öte öğrencilerin buna gerekli cevabı verdiğini düşünüyorum. Verilen ödevlerin size kazandırdıkları noktasında hiçbir şikayetinizin olmadığını zaten deklare ettiniz. O anlamda var olun sağolun. Size çok teşekkür ediyorum. Daha uzun konuşmak isterim ancak anlamı yok."

Yrd. Doç. Dr. Çelik, bugün doğum günü olduğunu, bu nedenle bu desteği doğum günü hediyesi olarak aldığını ve çok teşekkür ettiğini dile getirdi. Öğrencilerin Çelik'in konuşmasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER