ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 18:00

"Komisyon en uygun firmaya işi vermiştir"

"Komisyon en uygun firmaya işi vermiştir"


 Zonguldak Ereğli Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi tarafından geçilmek istenen 'Akıllı Kart' ile ilgili çıkan söylentilere, komisyon üyesi Ahmet Küçük’ten cevap geldi. Küçük, yaptıkları araştırma sonrasında en uygun olan firmaya işin verildiğini söyledi.

Ereğli’de son günlerde gündemi meşgul eden 'Akıllı Kart' ile ilgili olarak açıklamada bulunan Şoförler Odası Başkan Vekili ve Komisyon Üyesi Ahmet Küçük, olayların saptırılmak istendiğini savundu. Kooperatif olarak kurulan komisyonda kendisinin de yer aldığını ve en iyi hizmet sunacak olan firma ile anlaşıldığını dile getiren Küçük, çıkan söylentilere anlam veremediğini ifade etti.

Komisyon üyeleri olarak, araştırma yapmak için dolaştıklarını ve alınacak cihazlarla birlikte servis imkânı sağlayacak firmaya işin verildiğini kaydeden Küçük, amaçlarının, kooperatif üyelerinin en iyi hizmeti almaya çalışmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Küçük, şöyle dedi:

“Kart sistemine geçmek için Belediye Meclisi karar almıştı. Bunun belirli süresi vardı. Bu süre sonrasında biz kooperatif üyeleri olarak bir komisyon oluşturduk. Komisyon üyeleri olarak Adapazarı’na gittik. Burada sistemi inceledik. İzmit’e gittik ve oranın da sistemini inceledik. İki sistem arasındaki farkı gördük. Komisyon olarak İzmit’teki firmaya yaptırılmaya karar verildi. Fakat bir üçüncü firma da kooperatife teklif değil, faks çekti. 2,95 komisyon almak şartı ile beraber teklif verdi. Fakat teklifte sadece cihazları bize satacak, ancak servis hizmeti vermeyecek. Bu nedenle de biz yüzde 3,50 komisyonuyla birlikte Kent Kart firması ile anlaştık. İzmit’te kooperatiflerin nasıl çalıştığını gördük.”

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER