ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Ağustos 2014 Salı 10:36

Kom Daire Başkanı görevden alındı

Kom Daire Başkanı görevden alındı

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Hacı Yusuf Karababa görevinden alındı.


Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Hacı Yusuf Karababa görevinden alındı. Görevden alınan Karababa'nın yerine eski Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir getirildi.

EMNİYET'E OPERASYONUN TEPE İSMİYDİ

Karababa, 17 Aralık’taki 4 bakanla ilişkili yolsuzluk ve rüşvet operasyonun ardından Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı görevine atanmıştı. Karababa ve ekibi, İstanbul merkezli olarak yürütülen ‘yasa dışı telefon dinleme ve sahtecilik’ operasyonunun da koordinasyonunu yürüten en tepedeki isimdi.

İstanbul’da 22 Temmuz’da başlayan ve 31 polisin tutuklanmasıyla sonuçlanan operasyon, 2 kardeşi de karşı karşıya getirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Hacı Yusuf Karababa, yasa dışı telefon dinlemeleri kapsamında yürütülen operasyonun en tepesinde olan ve soruşturmayı koordine eden isimken, kardeşi Küçükçekmece Hâkimi Mehmet Karababa, bu operasyonları Twitter’dan en çok eleştiren isimlerden biri oldu.

HAKİM KARDEŞ, POLİSLERİN TUTUKLANMASINA ŞİDDETLE KARŞI ÇIKTI

26’ncı Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tahliye isteğini reddeden, gazeteci Ahmet Şık’ın basılmamış kitabının toplatılmasına karar veren, Poyrazköy davasındaki çıkışları, Ergenekon ve Balyoz davalarındaki tutuklamaları ile tanınan Mehmet Karababa, ağabeyinin yürüttüğü operasyonda polislerin gözaltına alınmasına ve tutuklanmasına şiddetle karşı çıktı. Mehmet Karababa, Ergenekon davasının avukatlarından Hüseyin Ersöz ile de Twitter üzerinden polemik yaşadı.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER