ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 20:43

Koluna demir parmaklık saplandı


Aydın’da bir parkın korkuluklarından atlamaya çalışırken koluna demir çubuk saplanan çocuk, acil servise itfaiyenin yardımıyla götürüldü.

Olay, Meşrutiyet Mahallesi’ndeki Gençlik Parkı’nda, saat 13.45 sıralarında meydana geldi. Arkadaşlarıyla birlikte oynayan 11 yaşındaki Mert B., çevredeki vatandaşların uyarılarına rağmen yaklaşık 1,5 metre yüksekliğindeki demir korkulukların üzerinden atlamaya çalıştı. Sol kolunun arka kısmına, uçları ince ve sivri olan demir parmaklıklardan birisi battı. Acı içinde feryat etmeye başlayan Mert’in imdadına, önce oradaki vatandaşlar yetişti. Çocuğun acı çekmemesi için sabit bir şekilde tutmaya ve sakinleştirmeye çalışan vatandaşlar, 112 Acil Sağlık ve itfaiyeye haber verdi.

Koluna batan demir çubuktan kurtulamayan Mert’in hastaneye götürülmesi için olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından, korkuluğun bir bölümü kesildi. Elinde demir korkulukla cankurtarana alınan Mert’e, ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Demir çubuk, sallanıp acı vermemesi ve kan kaybı oluşmaması için sargı beziyle kola sabitlendi. Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mert B., acil servise de itfaiyecilerin eşliğinde girdi. Buradaki müdahaleyle kolundaki demir çıkarılan çocuğun hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER