ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 15:51

Kolluğu takamadan havuza düşüp boğuldu


 Kazakistan’dan Antalya’ya tatile gelen ailenin 4 yaşındaki çocukları, babasından istediği kollukları beklemeden havuza girmek isteyince boğularak hayatını kaybetti.

Olay, Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Kundu mevkiindeki bir otelde meydana geldi. Kazakistan’dan Antalya’ya tatile gelen Gulnaz Omarova- Yerbol Omarov çifti, çocukları Dinmuhammet Baktirayov ile birlikte kaldıkları otelin bahçesine indi. Bu sırada çocuk havuzuna giren küçük Dinmuhammet Battirayov babasının yanına giderek şişme kolluklarını istedi. Ancak baba Yerbol Omarov, kollukların otel odasında olduğunu, daha sonra çıkıp alacağını söyledi.

Babası tarafından tekrar havuza gönderilen Dinmuhammet Battirayov, bu sırada dengesini kaybederek büyükler tarafından kullanılan havuza düştü. Çocuğun düştüğünü gören bir Alman turist olaya müdahale ederek çocuğu havuzdan çıkardı. Bu sırada çocuğunun gittiği yönde bir kalabalık olduğunu gören baba Yerbol Omarov eşi Gulnaz Omarova’ya çocuğu kalabalıktan çıkarmasını istedi. Çocuğunun gittiği yöne doğru koşan anne Gulnaz Omarova, eşini de yerde yatarken gördüğü çocuğunun yanına çağırdı. Otel görevlileri tarafından çağrılan sağlık ekipleri tüm müdahalelere rağmen Dinmuhammet Battirayov’u kurtaramadı. Ancak, çocuğun yaşaması için büyük mücadele veren sağlık ekipleri, her ihtimale karşı hastaneye gitme kararı aldı. Hastaneye doğru yola çıkan ambulans da kavşakta başka bir araçla çarpıştı. Kazada kimse yara almazken Dinmuhammet Battirayov’un yaşama tutunma şansı tamamen bitti. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından küçük Dinmuhammet Battirayov’un cenazesi önce morga, ardından da babası Yerbol Omarov tarafından alınarak toprağa verilmek üzere ülkesi Kazakistan’ın Astana şehrine götürüldü. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER