ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 15:59

Kocasını erkek arkadaşına öldürten kadına müebbet hapis


 Kağıthane'de resmi nikahlı kocasını tasarlayarak erkek arkadaşına öldürten Hülya Polat ile zanlı Serkan Evran, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen cinayet davasının karar duruşmasına, tutuklu sanıklar Hülya Polat, Serkan Evran, Tolga Aydemir ile Zeynel Polat'ın ailesi ve taraf avukatları katıldı.Sanık Hülya Polat, son savunmasında hakkındaki iddiaları kabul etmediğini ve kimseyi de azmettirmediğini öne sürerek beraatini talep etti. Hülya Polat’ın avukatı Halil İbrahim Üresin ise müvekkilinin tek suçunun yaşadığı gönül ilişkisi olduğunu söyledi.

Son sözü sorulan Serkan Evran ise olayın bu aşamaya gelmesinden çok pişman olduğunu ve diyecek hiçbirşeyi olmadığını belirterek, olayın tek sorumlusunun Hülya Polat olduğunu öne sürdü. Sanık Serkan Evran’ın avukatı Ümit Timoçin ise "Benim müvekkilim, aşık olduğunu zannettiği Hülya'ya 'Boşan gel. Seni kabul ederim' şeklindeki teklifi Hülya tarafından kabul görmemiştir. Olay, farklı şekilde buraya kadar gelen bir süreçle son bulmuştur. Müvekkilim bu olay nedeniyle son derece üzgündür." dedi. Sanık Evran'ın samimi itirafları sayesinde Hülya Polat'ın azmettirici olarak davaya dahil edildiğini belirten Avukat Timoçin, verilecek cezada hafifletici maddelerin dikkate alınmasını istedi.

Savunmalar ve son sözlerin ardından cinayet davası karara bağlandı. Kararda, sanıklardan Hülya Polat’ın tasarlayarak resmi nikahlı eşi Zeynel Polat’ı öldürmesi için sanık Serkan Evran’ı azmettirdiği, sanık Serkan Evran’ın da diğer sanık Tolga Aydemir’i yanına alarak planladıkları cinayeti uygulamaya koydukları kanaatine varıldığı anlatıldı. Evran ve Aydemir'in, tasarlayarak maktül Zeynel Polat’ı öldürdükleri belirtilen kararda, Hülya Polat’a "Kasten adam öldürmeye azmettirme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Cezanın failin geleceği üzerindeki etkilerini göz önüne alan mahkeme heyeti, cezayı müebbet hapis cezasına çevirdi.

Evran'a da "Kasten adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Evran'ın cezası da aynı gerekçe ile müebbet hapse düşürüldü. Evran ile birlikte 23 bıçak darbesi ile Zeynel Polat'ı öldürdüklerine hükmedilen Tolga Aydemir de "Kasten adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırıldı. Sanığın geçmişini ve sabıkalı oluşunu göz önünde bulunduran mahkeme, cezasında herhangi bir indirimde bulunmadı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER