ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 17:58

Kocasinan'dan Harikalar Diyarı'na yol


 Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Argıncık Bölgesi'ni Cırgalan'dan Anadolu Harikalar Diyarı'na daha kolay ve güvenli biçimde ulaştıracak yeni bir yol yapımına başladıklarını söyledi.

    Başkan Bekir Yıldız, Anadolu Harikalar Diyarı'nın Kayseri ve bölge için önemini herkesin çok iyi bildiğine dikkat çekerek, “Anadolu Harikalar Diyarı şehrimize çok önemli katkı sağlayacak. Kayseri'nin en büyük projelerinden biridir. Kayseri ve çevre illerden de gösterilen ilgiyi göz önünde bulundurursak Kayseri için önemini ve katkısını bu açıdan değerlendirmek lazım.” dedi.

    Anadolu Harikalar Diyarı'nın resmi açılışının yapılmamasına rağmen açılan bölümlerin çok yoğun ilgi gördüğünü vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, "Kocasinan Belediyesi olarak Anadolu Harikalar Diyarı'na katkı sağlamak amacıyla gereken noktalarda çevre düzenleme ve yol yapımına süratle devam ediyoruz. Argıncık Bölgesi'ni Kuzey Çevreyol üstünden Cırgalan'ın içinden Anadolu Harikalar Diyarı'na taşıyacak yeni bir yol yapımına başladık. Yaklaşık 1,3 kilometre uzunluğunda çok pratik ve güvenli bir yol olacak. Hemen stablize taşıma ve serme işine başladık. Burada mevcut olan 3 metrelik yolu 15 metreye genişletiyoruz. Şu ana kadar 9 bin ton altyapı malzemesi serdik. Malzemeyi sıkıştırıp; kaldırımı, aydınlatması, yağmur deşarj kanalları ve asfaltıyla yol için yaklaşık 1,6 milyon lira harcamayı planlıyoruz. En kısa zamanda tamamlayacağız” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER