ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 21:03

Kocasinan'da yeni hal kompleksi için yapı ruhsatı verildi

Kocasinanda yeni hal kompleksi için yapı ruhsatı verildi


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni hal kompleksine yapı ruhsatı verdiklerini söyledi.

        Kayseri'nin imarlı, planlı ve bir vizyona uygun biçimde gelişerek genişlediğinin altını çizen Başkan Bekir Yıldız, "Kayseri Büyükşehir Belediyemiz şehrin tam ortasında kalan hal yerini taşımaya karar verdi. Yaptığı ihaleyle yeni hal kompleksi için hemen ilk adımı attı. Tanpınar Mahallesi'nde Kuzey Çevre Yolu'na paralel olarak uzanan 110 bin metrekarelik alanda yeni hal kompleksinin inşaatına başladı. Vakit geçirmeden yapı ruhsatı için müracaat yapıldı. Kocasinan Belediyesi de projeyi inceledikten sonra yeni hal kompleksine yapı ruhsatı verdi." dedi.

        Başkan Yıldız, şu bilgileri aktardı: "Bilindiği gibi meyve ve sebze yüklü ağır tonajlı kamyonlar şehir içindeki hareketlerinde, giriş ve çıkışlarında, trafik akışında sıkıntı oluşturuyordu. Çevre yolunun şehir dışına taşınmasıyla şehrin tam ortasında kalan hal yerine bu araçların gelişi-gidişi zor oldu. Yeni hal kompleksiyle bu sıkıntılar çözüme kavuşacak. İçindeki 127 işyeri, zabıta karakolu, yönetim ve kademe binası, lokanta, büfe, çay ocağı ve banka şubesi gibi bölümlere yapı ruhsatı verdik. Gayret eden, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, kolay gelsin diyorum."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER