ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 18:03

Kocasinan'da kentsel dönüşüm ihalesi pazarlığa kaldı


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Ahi Evran Mahallesi'ndeki gecekonduların kentsel dönüşümünü sağlamak amacıyla düzenledikleri ihalenin pazarlığa kaldığını söyledi.

        Bekir Yıldız, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ilk kentsel dönüşümünü Kocasinan Belediyesi olarak Barbaros Kent Projesi'yle gerçekleştirdiklerini belirtti. Vatandaşların kendi eliyle kendi gecekondusunu davul-zurna eşliğinde yıktığını kaydeden Başkan Yıldız, "Yıkılan gecekonduların yerine altyapısı, yolları, okulu, parkı ve sosyal tesisleri olan Barbaros Mahallesi'ni kurduk. Anadolu Harikalar Diyarı'nın karşısında Ahi Evran Mahallesi'ndeki gecekonduların yerine de aynı şekilde modern bir kent kuracağız." dedi.

        Ahi Evran Mahallesi'nde mülkiyeti Kocasinan Belediyesi'ne ait parseller üzerine muhammen bedeli 53,9 milyon lira olan kat karşılığı konut yapım ihalesine katılım olmadığını vurgulayan Yıldız, "Müteahhitler ihaleye katılmadı. Bu durumda ihale 15 gün süreyle her salı encümen huzurunda pazarlık usulüyle devam edecek. Biz bir şekilde Ahi Evran Mahallesi'ndeki 250 gecekondunun yerine imarlı, modern bir şehir kuracak, sahiplerine de keyif içinde yaşayacağı evlerini vereceğiz." açıklamasını yaptı.

        Kocasinan Belediyesi, 1+1, 77 metrekarelik 160, 2+1, 100 metrekarelik 120, 3+1, 136 metrekarelik 432 daire yapımı için 53,9 milyon liralık arsa karşılığı konut yapım ihalesi düzenlemişti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER