ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 12:18

Kocasinan, Kayseri'nin en temiz ilçesi seçildi


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Türkiye'nin En Temiz Şehri Yarışması'nın Kayseri bölümünde Kocasinan Belediyesi'nin birinci seçildiğini söyledi.

Başkan Bekir Yıldız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın düzenlediği 'Türkiye'nin En Temiz Şehri' yarışmasının Kayseri'de yapılan bölümünde; Kayseri Valiliği, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü'nden oluşturulan komisyon marifetiyle yapılan değerlendirmede Kocasinan Belediyesi'nin birinci seçildiğini kaydetti.

Dünyanın karşı karşıya olduğu çevre sorunlarının çözümünde toplumun her kesimine önemli görevler düştüğünün altını çizen Başkan Bekir Yıldız, "İnsanların yaşadığı alanların korunması, geliştirilmesi ve güzelleştirilmesiyle tabii kaynakların korunması konularında başta belediyelerimiz olmak üzere herkese önemli görevler düşmektedir. Bu anlamda da başarılı çalışmalar yürüten belediye başkanlarının çalışmalarını ortaya çıkarmak ve desteklemek amacıyla Bakanlığımızca düzenlenen 'En Temiz Şehir Yarışması'nda Kocasinan Belediyesi'nin birinci seçilmesi bizim açımızdan kıymetli bir sonuçtur. Kocasinan Belediyesi olarak kaynaklarımızı israf etmeden, insancıl yönetim anlayışıyla hayatı kolaylaştırmak ve yaşanabilir bir şehir sunmak amacıyla çalışmalarımızı sistemli biçimde yürütmekteyiz. Her zaman söylediğimiz gibi temizlik hizmetleri olmazsa olmaz niteliktedir ve bu titizliğinin sonucu komisyonun yaptığı tercihin sonucu elde edilen başarıyı temizlikte bize destek veren vatandaşlarımıza hediye ediyoruz" şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER