ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 17:27

Kocasinan Belediyesi sokakları renklendirdi

Kocasinan Belediyesi sokakları renklendirdi


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, yemyeşil ağaçlar, rengarenk çiçeklerle donanmış bir şehir sunmak için park ve yeşil alan çalışmalarına önem verdiklerini söyledi.

    Hayatı kolaylaştırmak, yaşanabilir bir şehir sunmak amacıyla güzellikleri göz önüne çıkaran, planlı ve programlı çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen Başkan Bekir Yıldız, “İmarlı, yeşil, bakımlı bir şehirde çiçeklerin çok önemli bir yeri var. Kocasinan Belediyesi Atölyesi'ndeki 2 serada fidan ve çiçek yetiştirip park, bahçe, refuj ve uygun alanlara dikiyoruz. Yaz ve kış 2 farklı mevsime göre çiçek dikiyoruz.” dedi.

    Kocasinan Belediyesi'nin sınırları içinde toplam bir milyon metrekareyi aşan yeşil alanlara yaz ve kış mevsimi başlangıcında farklı nitelikte çiçekler diktiklerine dikkat çeken Başkan Bekir Yıldız, "Bahar sezonunda Kocasinan Belediyesi'ne ait 208 parka; menekşe, lale ve karanfil başta olmak üzere toplam 15 bin çiçek diktik." diye konuştu.

    Bir yıl boyunca diktikleri çiçeklerin yarısını seralarında yetiştirdiklerinin vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, ”Seralarımızda daha çok; lale, nergis, papatya, menekşe, sümbül ve karanfil yetiştiriyoruz. Yeni atölyemizde seramızın üretim kapasitesini ve çeşitlerini artıracağız. Parklarımızın yemyeşil ağaçlarla, rengarenk çiçeklerle misafirlerini karşılamasını, Kayseri'nin her zaman yemyeşil ağaçlarla, rengarenk çiçeklerle bezenmiş görünmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER