ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 16:49

Kocaoğlu, Diyarbakır eleştirilerine cevap verdi


İZBETON’a alınan yeni araçlar için düzenlenen törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, önemli mesajlar verdi: “Biz söylenenlere, ‘dedim-dedi’lere bıçak kemiğe dayanmadan cevap vermiyoruz. Bu kentte polemik yaratmıyoruz, kentlinin moralini bozmuyoruz, kenti dedikodu arenasına çevirmiyoruz. Susuyoruz, işimize bakıyoruz, bir nebze daha fazla iş yapmak için mesai harcıyoruz. Konuşanlar konuşacak, dedikodu yapanlar yapacak. Allah onlara selamet versin, biz iş yapacağız.” dedi.

Başkan Kocaoğlu, İZBETON A.Ş.’nin filosuna kattığı 61 adet yeni çevre dostu aracın hizmete alım törenine katıldı. Ankara Asfaltı üzerindeki şantiyede düzenlenen törende konuşan Kocaoğlu, Hazine'ye borcu olmayan tek büyükşehir belediyesi olduklarını, Hazine garantisi olmadan istedikleri borcu bulup alabildiklerini söyledi. Hazine’ye derecelendirme kuruluşları tarafından verilen not ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin notunun aynı olduğunu belirten Kocaoğlu, “Buna ulaşan başka devlet kurumu yoktur. En borçlu belediye olmaktan dünya çapında bilinir, Türkiye’nin en güvenilir kurumu, belediyesi haline geldik. Bunu da ancak tasarruf ederek, geceyi gündüze katarak, kılı kırk yararak, çalışarak yapabiliyorsunuz. Buraya dokuz yıldır hiç kimsenin alacağını aksatmadan, kimseyi belediyenin kapısına getirtmeden geldik. Hiç kimseye, kuruma vadesi gelmiş bir kuruş borcumuz yok. Bizim belediyemizde her şey zamanında, tıkır tıkır ödeniyor. Dünyanın yatırımını yaptık. Bugün gücümüzü daha da arttırarak devam ediyoruz ama kaynakları çok doğru kullandık. İşe ayakları yere basan, en acil projelerden başladık.” şeklinde konuştu.

İZBETON, halen kullandığı 234 iş makinesine ek olarak aldığı 20 taneyle toplam 254 iş makinesine, 248 hizmet aracına ek olarak aldığı 41 taneyle toplam 289 hizmet aracına sahip oldu. İZBETON tarafından alınarak hizmete alınan araç sayısı 61. Bunlardan 20 tanesi iş makinesi, 41 tanesi çeşitli araç. Toplam maliyeti 13 milyon 369 bin 280 TL. İki adet paletli ekskavatör, 4 adet lastikli eksvakatör, 4 adet lastikli loder, 3 adet traktör kepçe, 1 adet büyük finişer, 1 adet küçük finişer, 3 adet asfalt silindiri ve 2 adet mini asfalt kazıma olmak üzere toplam 20 iş makinesi. Bunların maliyeti 6 milyon 392 bin 152 TL. Ayrıca 10 adet su tankeri, 5 adet damperli kamyon,5 adet vinçli kamyon, 3 adet tır çekici, 2 adet trafik çekici, 2 adet çift kabinli ekip aracı, 2 adet motorin tankeri, 1 adet periyodik bakım aracı, 1 adet lastik tamir aracı, 1 adet asfalt distribütörü, 1 adet asfalt robotu, 1 adet bariyer çakma aracı, 1 adet kaydır kasa araç ve 6 adet panelvan hizmet aracı olmak üzere toplam 41 adet araç. Bunların maliyeti ise 6 milyon 977 bin 127 TL. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER