ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 14:00

Kocaeli'de 740 itfaiyeci eğitim aldı


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Türkiye Belediyeler Birliği ile 2010 yılında başlattığı ‘İtfaiyeci Temel Eğitimi’ programı, 2013 yılında da devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü İtfaiye Eğitim Merkezi (KOBİTEM) tarafından verilen eğitimlere, bugüne kadar Türkiye'den ve diğer ülkelerden 740 itfaiyeci katıldı.

Önceki yıllarda düzenlenen eğitimlerin başarısı üzerine, 2013 yılında da devam eden eğitim programı kapsamında, yılın ilk grubu, 11 Şubat 2013 Pazartesi günü eğitime başladı. Eğitim programının başladığı 2010 yılından bugüne kadar toplam 26 gruba eğitim verildi. Eğitime yeni başlayan 27. grup itfaiyeciler, 3 hafta boyunca eğitime tabi tutulacak.

3 HAFTA EĞİTİM

Eğitimlerde katılımcılara, 3 hafta boyunca mesleki itfaiyecilik bilgileri aktarılıyor. Eğitimler; ana konu başlıkları olarak 'Yangınları Önleme ve Yangınla Mücadele, Trafik Kazalarında Kurtarma, Yüksek Açı Kurtarma, Kentsel Arama ve Kurtarma, Kuyulardan ve Dar Alanda Kurtarma Teknikleri, Tehlikeli Kimyasalların Taşınması ve Kodlanması ile Sızıntı-Dökülme ve Saçılma Durumlarında Müdahale' konularını içeriyor.

Öte yandan, 'Yangınları Önleme ve Yangınla Mücadele' konularında 'Kapalı ve Dumanlı Ortamlarda İlerleme Teknikleri, Yangın ve Kazazedelerin Aranması ve Kurtarılması, Flash Over ve benzeri Yangın Riskleri Durumunda Müdahale ve Hayatta Kalma Teknikleri' uygulamalı olarak aktarılıyor. Eğitimlerin yanında, Türkiye'nin diğer il ve belediyelerinden gelen itfaiyecilere, bölgenin güzellikleri de aktarılarak, ilin tanıtılması sağlanıyor.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER