SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2014 Cuma 20:34

Kobani gerginliği Samsun'a sıçradı: 5 kişi gözaltına alındı

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/kobani-gerginligi-samsuna-sicradi-5-kisi-1475331-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/kobani-gerginligi-samsuna-sicradi-5-kisi-1475331-622x360.jpg
Kobani gerginliği Samsuna sıçradı

Samsun'da IŞİD'in Kobani işgalini protesto etmek için yapılacak olan eyleme izin vermeyen gençlerin şehit polisler için yaptığı yürüyüş sonrası ara sokaklara girmek isteyen gruba müdahale eden polis, 5 kişiyi gözaltına aldı.


HDP yanlılarının Kobani işgalini protesto etmek için sosyal medya üzerinden haberleşerek Öğretmenevi önünde toplanacağı haberini alan Atatürkçü ve Ülkücü gençlerinde aralarında olduğu yaklaşık 200 kişilik grup, Bingöl'de şehit düşen polisler için yürüyüş yapmak istedi. Polisin izin vermemesi üzerine İstiklal Marşı okuyan ve 'Uğruna ölmeyeceğin vatan senin değildir' yazılı pankart ve Atatürk posteri açan grup, İstiklal Caddesi üzerinde tekrar bir araya gelip sloganlar atarak yürüdü. Caddenin sonunda önleri polis tarafından kesilen grup, Lise Caddesi'ne geçerek ara sokaklara doğru ilerledi. Burada sahipleri güneydoğulu olan işyerlerine saldırmak için ellerine taş alarak saldırıya geçen grubu polis engelledi.

    Olay sonrası polise direnenlerden 5 kişi gözaltına alındı.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

O Kilisede inceleme yaptı

SONRAKİ HABER

Bingöl Valiliği'nden "saldırı" açıklaması

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.