ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 10:24

Knight'ın CEO'su konuştu

Knightın CEOsu konuştu

İnternet üzerinden oynanan oyunlar kendini aştı. Sektör haline geldi. Oyun karakterleri satılıyor.


Bursa’nın Harmancık ilçesinde bir üniversite öğrencisinin, internet üzerinden satılığa çıkardığı oyun karakterinin çalınmasının yankıları sürüyor. ‘Knight Online’ isimli oyunun yayıncı firması olan NTT Game şirketinin CEO'su Sean Lee, internetteki oyunların ticari değil, eğlence amaçlı olduğunu belirtti. Lee, “Oyun içi karakterleri satışa çıkarmak oldukça tehlikeli bir durumdur.” dedi.

NTT Game CEO'su Sean Lee, oyun içi karakterlerin satışa çıkarılmasının oldukça tehlikeli bir durum olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili ne kadar bilgilendirme yapsalar da kimi oyuncuların, oyunun eğlence amaçlı olduğunu unutup ticari kaygılarla hareket ettiğine dikkat çeken Lee, "Bu durum hem onların hem de oyun içi karakterlerinin güvenliğini tehlikeye atıyor. Belirtmek isterim ki şu an geliştirmekte olduğumuz ve yakında kullanıcılara sunacağımız yeni güvenlik sistemi internet bankacılığı güvenlik sistemlerini aratmayacak düzeyde. Ancak oyunculara tekrar hatırlatma gereği duyuyorum; Knight Online gibi oyunlar, oyuncuların keyifli vakit geçirebilmesi için geliştirildi. Eğer ticari kaygılar oluşursa bu tür problemler ne yazık ki yaşanabiliyor.” açıklamasını yaptı.

İHTİYAÇTAN SATIŞA ÇIKARMIŞTI

Bursa'nın Harmancık ilçesinde ikamet eden Uludağ Üniversitesi Harmancık Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Bölümü öğrencisi Ahmet Kaya (18), 8 yıldır internet üzerinden 'Knight Online' isimli oyunu oynadığını, son bir yıldır oynadığı ‘Rogue' karakterinin çalındığını belirterek polise başvurmuştu.

"Piyasa değeri 2 bin 500 liraydı. Acilen ihtiyacım olduğu için satılığa çıkardım, ama bilgisayarımı çökerterek çaldılar." diyen Kaya’nın müracaatı üzerine savcılık soruşturma başlatmıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER