ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 14:03

KMÜ'de yeni açılan bölümlere öğrenci alınacak


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde (KMÜ) yeni açılan bazı bölümlere 2013-2014 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınacağı bildirildi.

    KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen yaptığı yazılı açıklamada, Sosyal Bilimler, Sağlık Hizmetleri ve Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulları bünyesindeki programlara öğrenci alınmasına yönelik kararın, Yüksek Öğretim Kurulu'nun (YÖK), 18 Nisan 2013 tarihinde yaptığı toplantısında onaylandığını belirtti.

    KMÜ ailesine yeni öğrenciler gelecek olmasından mutluluk duyduğunu ifade eden Gökmen, şunları kaydetti: "Yeni açılan bölüm ve programları ile daha da büyüyen, güçlenen üniversitemiz, sıradan değil aranan üniversite olma özelliğini sürdürerek çalışmalarına devam edecektir. Alınan kararla Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun Turizm ve Otel İşletmeciliği programına normal ve ikinci öğretim olmak üzere toplam 80, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu'nun Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama programına normal ve ikinci öğretim olmak üzere toplam 100, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun ise Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon ile Diyaliz programlarına normal ve ikinci öğretim olmak üzere toplam 80 öğrenci alınacak. Tüm programlarda öğrenciler isteğe bağlı hazırlık sınıfı okuyabilecek." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER