ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 14:08

Kızılay’dan ÇBİ’ye madalya


 Kızılay Genel Başkanlığı, 2011 yılında Van’da meydana gelen deprem sonrası afetzedelerin yaralarının sarılması adına Kızılay’a finansal yardımda bulunan ve ekipman desteği sağlayan Çayeli Bakır İşletmeleri (ÇBİ)’yi madalya ile ödüllendirdi.

Geçtiğimiz haftasonu yapılan Türk Kızılayı Rize Şubesi Olağan Genel Kurulu sonrası ödül töreni yapıldı. 2011 yılında Van’da meydana gelen deprem sonrası Kızılay’a finansal yardımlarda bulunan ve deprem bölgesine ekiplerini gönderen ÇBİ’ye Kızılay yetkilileri tarafından madalya verildi. ÇBİ adına ödülü ÇBİ Genel Müdürü Iain Anderson aldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ÇBİ Dış İlişkiler Müdürü Dr. Ercan Balcı şunları söyledi: “Afet dönemlerinde sağladığı desteklerle önemli bir toplumsal işlev gören Kızılay tarafından bir madalya ile ödüllendirilmiş olmaktan gurur duyduk. ÇBİ’nin kendi bünyesinde oluşturduğu kurtarma ekibi, şirketimizin sosyal sorumluluk politikası çerçevesinde deprem bölgesinde gönüllü olarak görev almış ve canla başla çalışarak hayat kurtarmıştır. Kızılay’a sağladığımz finansal destek de kurumsal sorumluluk anlayışımızın bir parçasıdır. Bu alanda faaliyet gösteren kurumlara destek vermeyi bir misyon olarak görüyor ve çabalarımızı takdir etme duyarlılığı gösteren Kızılay yöneticilerine en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER