ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 13:35

Kızılay'dan 652 ton un yola çıktı

Kızılaydan 652 ton un yola çıktı


Türk Kızılayı, ''Kış geldi... Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye'' kampanyası kapsamında, Suriye halkına ulaştırılmak üzere 625 ton un gönderecek.
     Başbakanlık Kamu Diplomasisi Kurumu (KDK), kampanya kapsamında teslimatı Kızılay tarafından gerçekleştirilecek 625 ton ekmeklik un, yarın 25 tırla Suriye'ye yola çıkacağını açıkladı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından temin edilen un, hazırlanan konvoyla Gaziantep'ten Suriye'ye gönderilecek.
     Unların sevkiyatından ve tesliminden sorumlu Türk Kızılayı, hazırlanan unu Gaziantep'ten Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar'ın ev sahipliğinde yarın Gaziantep'te düzenlenecek törene Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de katılacak.
     Türk Kızılayı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından başlatılan, yüzlerce sivil toplum kuruluşu tarafından desteklenen kampanyaya, Türkiye ilk etapta 50 bin ton buğdaydan elde edilen 35 bin ton un yardımı ile destek vermişti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER