ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 22:30

Kızılay, toplum liderlerini bilgilendirdi

Kızılay, toplum liderlerini bilgilendirdi


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Türk Kızılay Ereğli Şubesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen toplantıda toplum liderleri bilgilendirildi. Toplum liderlerini bilgilendirme toplantısı’ gerçekleştirildi.

        Ereğli Öğretmenevi toplantı salonunda düzenlenen 'Toplum Liderlerini Bilgilendirme Toplantısı'na, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Naci Kılıç, Ereğli Kızılay Şube Başkanı Yusuf Oktay ile okul müdürleri ve öğretmenleri katıldı. Seminerde toplum liderleri ve toplum katılımı, güvenli yaşam ve Türk Kızılayı, afetlerle ilgili terimler, afet yönetimi, depremlerin oluşumu ve bu felaketlere karşı nasıl önlem alınacağı konularında eğitimine katılanlara bilgiler verildi.

        Eğitimle ilgili açıklamada bulunan Ereğli Kızılay Şube Başkanı Yusuf Oktay, "Öncelikle toplum liderlerini bilgilendirme toplantısı olup ilçemizdeki ilköğretim okullarının müdürleri ve öğretmenlerini kapsamaktadır. Üç gün boyunca her gün 13.00 ila 17.00 saatleri arasında devam edecek. Öncelikle kaymakamlığımız ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüze Kızılay olarak teşekkür ediyorum." dedi.

        Düzenlenen eğitim seminerine konuşmacı olarak maden mühendisi Şükran Uzun Kırömeroğlu, maden yüksek mühendisi Dr. Ayşe Yavuzdoğan, kamu yönetimi uzmanı Nazmiye Uzun ve jeoloji mühendisi Şaban Koç katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER