ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 16:03

Kızılay, olağan dönemde afeti paylaştı

Kızılay, olağan dönemde afeti paylaştı


Türk Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kızılay haftası etkinlikleri kapsamında Kadıköy İskele Meydanı’nda kurulan çadırda vatandaşlara çorba ve yemek dağıttı.

Kadıköy İskele Meydanı’nda çadır kuran Kızılay ekipleri, olağan dönemde vatandaşlara sıcak çorba ve fırından yeni çıkmış ekmek dağıttı. Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar da vatandaşlara kendi elleriyle çorba ikram etti. Akar ve vatandaşlar arasında yaşanan espirili dialoglar dikkat çekti. Daha sonra vatandaşlara Kızılay'ın çadırları, mobil ekmek fırını ve araç gereç ekipmanları tanıtıldı.

Etkinlik hakkında bilgi veren Ahmet Lütfi Akar, “Tamamen kendi personelimizin pişirdiği çorbalar hem sarah mutfağımızda hem mobil mutfağımızda üretilen çorbalar mobil fırınımızda üretilen ekmeklerle birlikte halkımıza dağıtılıyor. Kızılay’ın afet anındaki davranışlarını göstermek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kızılay’ın kadın kolları başkanlarından olduklarını belirten vatandaşlar ise, “Hepimiz bu tür durumlarda halkımız için gidip yardımlarda bulunuyoruz.” dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER