ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:11

Kızılay kan bağışçılarını ödüllendirdi


Türk Kızılay’ı, 14 Haziran Gönüllü Kan Bağışçıları Günü'nde Erzincan'da düzenli kan veren gönüllü bağışçılarına plaket verdi.

Türk Kızılay’ı Erzincan Kan Bağış Merkezi tarafından düzenlenen törenle kan bağışçıları ödüllendirildi. Erzincan Üniversitesi Sosyal tesislerinde düzenlenen törene Erzincan Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Cahit Özdemir, Türk Kızılay’ı Erzincan Şube Başkanı Ferit Bayata, AK Parti İl Başkan Vekili Fatih Özbir, davetliler ve gönüllü kan bağışçıları katıldı.

Düzenlenen törende bir konuşma yapan Türk Kızılay’ı Erzincan kan Bağış Merkezi Müdürü Abdullah Üzer; “Kızılay’ın amacı her nerede olursa olsun hiçbir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye ve hafifletmeye çalışmak, insan hayatını ve sağlığını korumak, onun kişiliğine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasında ki karşılıklı anlayışı, dostluğu, sevgiyi, işbirliğini ve sürekli barışı getirmektir. Kızılay ihtiyaç anında dayanmanın, ızdırap anında eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesidir. Bu amaçlarla yola çıkan bu toprakların yardımsever koca yürekli insanların Balkanlardan Orta Asya’ya, Ortadoğu'dan Afrika’ya, Güney Asya’dan Kafkaslara, ihtiyacı olan herkese ayrım yapmadan yardım elini uzatmıştır ve uzatmaya devam edecektir.” dedi.

Erzincan Kan Bağış Merkezi Müdürü Abdullah Üzer’in konuşmasının ardından, Kızılay Kan Bağış Merkezi'ne 35 kez kan bağışında bulunan bir kişiye altın madalya, 25 kez kan bağışında bulunan 2 kişiye gümüş madalya, 10 kez kan bağışında bulunan 89 kişiye bronz madalya verildi.
35 kez kan bağışlayarak altın madalya almaya hak kazanan Sezai Başaran’a, Erzincan Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Cahit Özdemir madalyasını verirken, gümüş madalya almaya hak kazanan Engin Atasoy ve Mehmet Doğan madalyalarını Türk Kızılay’ı Erzincan Şube Başkanı Ferit Bayata ve AK Parti İl Başkan Vekili Fatih Özbir’in elinden aldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER