ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 15:10

Kızılay bölge başkanları Muş'ta toplandı

Kızılay bölge başkanları Muşta toplandı


 Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, toplanan 1 milyon 469 bin ünite kandan 3 ünite komponent çıkardıklarını belirterek, “1 milyon 469 bin ünite kan 680 bin hastaya şifa oldu. 680 bin hasta demek, etrafıyla aile ile beraber 4 milyon insan demektir. Demek ki sadece kan hizmetlerinden dolayı 4 milyon kişi Kızılay’a ‘Allah razı olsun’ diyecek.” dedi.

Kızılay Genişletilmiş Bölge Başkanları Toplantısı Muş’ta gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kızılay’a büyük önem verdiğini söyledi. Akar, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Atatürk’ten sonra en büyük yardımı ve bağışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapmıştır. Kendisine bu vesileyle Kızılay olarak teşekkür ederim. Biz de onunla beraber Gazze’deyiz, Orta Asya’dayız, Pakistanda'yız, Endonezya’dayız, Sri Lanka'dayız asla onu yalnız bırakmadık. Türk Kızılayı’nın tutuğu iyilik gemisi ile binlerce ton şeker, binlerce ton un ihtiyaç malzemesi hepsi Moritanya’dan Nijer’e, oradan Senegal'e kadar bütün Afrika ülkelerine dağıtılacak. İşte böyle bir misyonun sahibiyiz. Bizler verdikçe Allah da bize veriyor, o bakımdan bu yoldan dönmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Muş Valisi Ali Çınar ise Kızılay’ın ulusal ve uluslararası büyük iyilik hizmetleri yaptığına dikkat çekerek, Muş’ta da bu tür insani yardımlar ve faaliyetler gerçekleştirdiğini söyledi. Çınar, “Kızılay’ın ilimizde yürüttüğü gerek iyilik hizmetlerinin gerekse diğer kamu hizmetlerinin bir üst seviyeye çıkması bizim için bir mutluluk kaynağı olacaktır. Kızılay, gerçekten ülkemizin çok önemli bir kuruluşudur. Gerek ülkemizde gerekse dünyanın en uzak köşelerinde ülkemizin bayrağını üst seviyelerde dalgalandıran, insanımızın iyilik ve misafirperverliğini en iyi şekilde temsil eden Kızılay gerçekten ülkemizin, milletimizin gurur kaynağıdır.” şeklinde konuştu.

Toplantıya; Van, Hakkari, Bitlis, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Kars, Ağrı Ardahan, Iğdır ve Erzurum illerinin Kızılay şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantının ardından, Kızılay Muş Şube Başkanlığı tarafından Muş-Erzurum kara yolu üzerinde yapımına başlanan Rehabilitasyon Merkezi inşaatında incelemelerde bulunuldu.
Genel Başkan Ahmet Lütfü Akar, daha sonra İl Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz’ı makamında ziyaret ettikten sonra ilden ayrıldı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER