ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 14:51

Kızılay, Boğazlıyan’da 250 ünite kan topladı


Türk Kızılay’ın Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesinde başlattığı 3 günlük kan bağışı kampanyasında 250 ünite kan topladı.

Boğazlıyan Cumhuriyet Meydanı'nda konuşlanan Kızılay’a ait otobüste başlatılan kan bağışı kampanyasına ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Kampanya kapsamında 3 günde 250 ünite kan toplandı.
Kızılay yetkilileri, Türkiye’de yıllık 3,5 milyon ünite kana ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Kızılay olarak hedefimiz, 1,5 milyon ünite kan toplamaktır. Kan bağışı kampanyalarında Türkiye’de yeterince kan toplanamıyor. Yıllık 3,5 milyon ünite kana ihtiyacımız varken, biz Kızılay olarak 1,5 milyon ünite kan toplamayı hedefledik. Geri kalan kanın 1 milyon ünitesini ise üniversitelerin kan merkezince temin ediliyor." ifadelerini kullandı.

Kızılay Boğazlıyan Şube Başkanı Kamber Oğuzer’de , kan bağışı kampanyasına destek veren Boğazlıyan halkına teşekkür etti. Herkesin bir gün mutlaka kan’a ihtiyacı olabileceğini ifade eden Oğuzer, "Kan her zaman lazım ve hayati değer taşıyor. Hepimizin nerede ne zaman kana ihtiyacımızın olacağını hiç birimiz bilemiyoruz. Ülkemizde şu an birçok insanımız kan bulabilmek için koşuşturmakta. O yüzden kan bağışı önemli." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER