ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 18:02

Kızılay, bağışçı sayısını madalya ile ödüllendirerek arttırıyor

Kızılay, bağışçı sayısını madalya ile ödüllendirerek arttırıyor


Kızılay, düzenli kan bağışçılarını bronz, gümüş, altın madalya ve plaketle ödüllendiriyor.

Kızılay Antalya Kan Merkezi doktoru Erkan Kaya, Kızılay'ın 10 ünitede bronz, 25'te gümüş ve 35 ünite kan bağışında bulunanlara altın madalya verildiğini söyledi.

Kızılay, Manavgat'ta haftada 2 gün kan bağışı çadırı kuruyor. Manavgat'ta sürekli kan bağışında bulunan İlyas Özdemir'e 10 ve 25 ünite kan bağışında bulunduğu için bronz ve gümüş madalya verildi. Özdemir'e madalyayı Kızılay doktoru Erkan Kaya takdim etti. Kaya, "Bu tür ödüllendirmeler Kızılay'a düzenli kan bağışını attırmaya yönelik çalışma. Düzenli kan bağışçısını teşvik amaçlı. Kan bağışçısına bronz, gümüş ve altın madalya iltifatı düzenli kan bağışını teşvik etmede önemli etken." dedi. Kaya, Antalya'nın günlük ortalama 250 ünite kan bağışına ihtiyaç olduğunu söyledi.

    Gümüş madalya alan İlyas Özdemir, 8 yıldır Kızılay'a her 3 ayda bir düzenli kan bağışında bulunduğunu belirtti.
    
    Kızılay Antalya Kan Merkezi doktoru Behçet Çırakkoca ise 2014 hedefinin 56 bin ünite kan toplama olduğunu söyledi. Geçen yıl Antalya'da 50 bin 500 ünite olan kan toplama hedefini gerçekleştirdiklerini kaydeden Çırakkoca, bu seneki hedeflerini gerçekleştirmek için var güçleriyle 19 ilçede çalışma yaptıklarını ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER