ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 15:09

Kızılay 1 milyon 469 bin ünite kan ile şifa oldu


 Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, ''Topladığımız 1 milyon 469 bin ünite kan ile 680 bin hastaya şifa olduk'' dedi.
     Türk Kızılayı Genişletilmiş Bölge Başkanları toplantısına katılmak üzere Muş'ta bulunan Akar, yaptığı açıklamada, yıl içerisinde yaptıkları faaliyetler ve kan toplama çalışmalarının devam ettiğini belirtti.
     ''1 milyon 469 bin ünite kan ile 680 bin hastaya şifa olduk'' diyen Akar, bu hastaların aileleriyle 4 milyon kişi yaptığını ve Türk Kızılayı olarak bunların duasını aldıklarını söyledi.
     Akar, afetlere müdahale etmeden de sadece kan hizmetlerinden 4 milyon kişiye ulaşıldığını vurgulayarak, ''Böylelikle yalnızca kan hizmetlerinde ulaştığımız 4 milyon kişi, Türk Kızılayı'na 'Allah razı olsun' diyecek. Dua, dini inancımız gereği her şeyin anahtarıdır. Allah indinde yapılan dua her kapının anahtarıdır. İşte onun için aldığımız dualarla Türk Kızılayı büyük başarı göstermekte, kanatlanmış uçmaktadır'' diye konuştu.
     Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk Kızılayı'na büyük önem verdiğini ifade eden Akar, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Atatürk'ten sonra kendilerine en büyük yardımı ve bağışı Başbakan Erdoğan'ın yaptığını dile getirdi.
     Akar, Başbakan Erdoğan'a yardımlarından dolayı teşekkür ederek, şunları kaydetti:
     ''Biz de onunla beraber Gazze'de, Orta Asya'da, Pakistan'da, Endonezya'da, Sri Lanka'dayız. Asla onu yalnız bırakmadık. Türk Kızılayı'nın tuttuğu iyilik gemisiyle binlerce ton şeker, binlerce ton un, Moritanya'dan Nijer'e, oradan Senegal'e kadar bütün Afrika ülkelerine dağıtılacak. İşte böyle bir misyonun sahibiyiz. Bizler verdikçe Allah da bize veriyor. Bu bakımdan bu yoldan dönmeyeceğiz.''
     Vali Ali Çınar ise Türk Kızılayı'nın ulusal ve uluslararası alanda büyük iyilik hizmetleri yaptığını, bu kapsamda Muş'ta da insani yardım ve çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiğini söyledi.
     Türk Kızılayı'nın gerek ülke içinde gerekse tüm dünyada Türk bayrağını en iyi şekilde dalgalandırdığını anlatan Çınar, ilgililere teşekkür etti.
     Toplantıya Van, Hakkari, Bitlis, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Kars, Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Erzurum illerinin şube başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.
     Akar, toplantının ardından Türk Kızılayı Muş Şube Başkanlığı tarafından Muş-Erzurum karayolunda yapımına başlanan rehabilitasyon merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER