ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Aralık 2014 Cumartesi 12:25

"Kızı zayıf aldı fatura öğretmene çıktı" haberi tümüyle yalandır

"Kızı zayıf aldı fatura öğretmene çıktı" haberi tümüyle yalandır

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, bir gazetede yer alan ''Kızı zayıf aldı, fatura öğretmene çıktı" başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.


Başbakanlıktan yapılan açıklamada, "Sayın Başbakanımızın kızının ders durumu nedeniyle herhangi bir öğretmen hakkında idari tasarrufta bulunulması söz konusu değildir'' ifadesine yer verildi.

Başbakanlıktan, bugün bir gazetede yer alan ''Kızı zayıf aldı, fatura öğretmene çıktı" başlıklı haber üzerine açıklama yapıldı.

Haberin tümüyle yalan ve iftira olduğu belirtilen açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, kızının ders durumu nedeniyle herhangi bir öğretmen hakkında idari tasarrufta bulunulmasının söz konusu olmadığı bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

''Bu haberle ilgili gerekli hukuki işlemler yapılacak olmakla birlikte, yayın öncesinde tüm detaylar izah edilmiş olmasına rağmen yalan bir haberde ısrar edilmesi basın ahlakına, insan ve çocuk haklarına aykırıdır.

Daha önce defalarca izah edildiği ve kamuoyumuzun yakından takdir ettiği gibi Sayın Başbakan ve aile bireyleri hiçbir zaman bulundukları konuma bağlı bir ayrıcalık talebinde bulunmamıştır. Buna yıllardır tüm yakın çevreleri ve aziz milletimiz şahittir. Bu tarz haberler Sayın Başbakan ve ailesinin değil sadece bu tür yayıncılıkta ısrar eden basın kuruluşlarının itibarına zarar vermektedir.''

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da haberin tamamen asılsız olduğu vurgulanarak şunlar kaydedildi:

''Sayın Başbakanımızı, ailesini, okul yöneticilerimizi ve Milli Eğitim Bakanlığımızı karalamaya dönük mesnetsiz bir iftiradır. Söz konusu gazeteyi evrensel çocuk hakları konusunda duyarlı olmaya, basın meslek ilkelerine ve etik değerlere uymaya davet ediyoruz.'' 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER