ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 15:20

Kızı üşüyünce eylemden vazgeçti

Kızı üşüyünce eylemden vazgeçti


Adana'da eşi boşanma davası açan bir kişi, 7 yaşındaki kızını yanına alarak 4 katlı inşaat halindeki apartmanın çatısına çıktı. Şahıs, kızı soğuktan üşüyünce önce montunu verdi, daha sonra 3 saat soğukta kalan kızını, kendini ikna etmek isteyenlere verdi. Sonunda kendisi de eylemden vazgeçti.

        Olay, merkez Sarıçam ilçesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde yaşandı. İddialara göre, 8 yıl önce evlenen Önder (34) ile Özlem Köztuğ (30) çiftinin 1 yıl sonra Ela Nur ismini verdikleri kız çocukları oldu. Sıvacı olarak çalışan Önder ile ev hanımı Özlem arasında geçim sıkıntısı sebebiyle sorunlar yaşanmaya başladı. Önder Köztuğ, eşine zaman zaman şiddet uyguladı. Özlem Köztuğ, aile içi şiddet gördüğü iddiasıyla geçen hafta boşanmak için dilekçe verdi. Bu duruma öfkelenen genç adam, 'sana kızımı göstermeyeceğim' deyip 7 yaşındaki kızıyla çalıştığı inşaata gitti. Eşini de telefonla arayıp bilgi verdi. Ne yapacağını şaşıran Özlem Köztuğ, polisi aradı. Önder Köztuğ'un kız kardeşi ve bir baldızı olayın yaşandığı apartmana geldi. 3 kadın polislerle birlikte teras katına çıkarak genç adamı ikna etmeye çalıştı.

        Bu süre içinde Önder Köztuğ, yanındaki kızı ile ilginç diyaloglar yaşadı. Genç adam, üşüyünce ona kendi montunu giydirdi, sonra sarıldı. Yaklaşık 3 saat süren endişeli bekleyiş sırasında birçok kez hanımı ve yakınları genç adamı iknaya çalıştı; ancak başarılı olamadı. Küçük çocuk bu arada babasının yanında durmaktan sıkıldı, bir ara babasını inmeye zorladı, hatta babasına küstü, sırtını döndü.
Önder Köztüğ, yakınlarının 'çocuk üşütecek hasta olacak' telkinleri üzerine kızını kendini iknaya çalışan yakınlarına teslim etti. Bir süre terasta ellerini yüzüne kapayan Önder Köztuğ, daha sonra itfaiye ekiplerinin çabası sonucu ikna oldu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER