ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 09:29

Kız öğrencilerin taciz edildiği iddiası

Van'da üniversitede okuyan kız öğrencilerin bazı minibüs şöförleri tarafından taciz edildiği iddiası gençleri kızdırdı.


Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) okuyan kız öğrencilerin, bazı minibüs şoförleri tarafından taciz edildiği yönündeki iddialar üzerine eylem yapan öğrenciler, rektörlük binasına yürüdü.

Alınan bilgiye göre, Yüzüncü Yıl Üniversitesi yerleşkesindeki Melikşah Öğrenci Yurdunda kalan kız ve erkek öğrenciler, kız öğrencilerin bazı minibüs şoförleri tarafından taciz edildiği iddiasıyla eylem yaptı.

Gece saatlerinde yurtlardan çıkarak rektörlük binasına kadar yürüyen öğrenciler, yaşanan olayı protesto ederek rektörlük binası önünde toplandı.

Bu sırada öğrenciler arasında bulunan yüzü maskeli bir grup, binaya taşla saldırarak camlarını kırdı, güvenlik kameralarını ve minibüs duraklarını tahrip etti.

Çevrede güvenlik önlemi alan polis ekipleri, olayların büyümesi üzerine öğrencilere basınçlı suyla müdahale etti. Müdahale sırasında polislerle öğrenciler arasında yaşanan arbedede bir polis memuru yaralandı. Olaylarda 26 öğrenci gözaltına alındı.

Polisin müdahalesiyle dağılan ve Melikşah Öğrenci Yurdu önünde toplanan öğrenciler, yurt bahçesinin kapısını ateşe verdi.

Öğrenciler, yaklaşık 3 saat süren eylemin ardından üniversite yetkilileri ve polisin uyarısıyla dağıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER