ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 10:16

Kız çocuğunun darbedilerek öldürülmesi


Konya'da babası tarafından darbedilerek öldürüldüğü ileri sürülen 15 yaşındaki kız çocuğunun annesinin de 14 yıl önce 7 aylık hamile olduğu ikiz bebekleriyle, av tüfeğinin ateşlenmesi sonucu yaşamını yitirdiği öğrenildi. O gün kazara olduğu belirtilerek kapanan dosyanın tekrar açılması için suç duyurusunda bulunuldu.

Burçin S'nin (15), oklava ve sopayla darbedilerek öldürülmesiyle ilgili Bozkır Adliyesi'ne sevk edilen baba Yahya S. (38), üvey anne Hatice S. (29), ile ağabey Veli S'nin (18) savcılıkça ifadesine başvuruldu.

Üçü de tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlılardan Yahya S, tutuklandı. Hatice S. ile Veli S, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Annesi hamile olduğu ikiz bebekleriyle ölmüş

Burçin S'nin ölümünün altından ise dram dolu bir hayat çıktı. Annesi öldüğünde henüz 1 yaşında olan Burçin S, çok küçük yaşlardan itibaren para kazanması için tarlalarda mevsimlik işçi olarak çalıştı. Burçin S, üvey anne Hatice S'nin yanında büyüdü.

Burçin S'nin annesi Ümmügülsüm S'nin 14 yıl önce 25 yaşındayken 7 aylık hamile olduğu ikiz bebekleriyle, av tüfeğinin ateşlenmesi sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi. O gün, annesinin ölümüne, 3,5 yaşında olan Veli S'nin kazara av tüfeğini ateşlemesinin neden olduğu ileri sürüldü ve dosya kapandı.

Ancak yaşanan cinayet sonrası Celal Fidan (65), kızı Ümmügülsüm'ün ölümünün araştırılması ve yeniden soruşturma açılması için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

"Suçu sen üstlen, cezaevinde bakarım" demiş

Celal ve eşi Fadime Fidan (65), 14 yıl önce hayatını kaybeden kızları ve öldürülen torununun yasını tutuyor. Yaşananlara anlam vermekte zorlanan çift, kızlarının da öldürüldüğünü düşünüyor.

Celal Fidan, Veli S'nin kendilerine gelerek, Burçin S'nin ölümüyle ilgili her şeyi anlattığını söyledi. Yahya S'nin baskı yoluyla Burçin S'nin öldürülmesini Veli S'nin üzerine yıkmaya çalıştığını öğrendiklerinde şaşkına döndüklerini ifade eden Fidan, "Babası torunuma, 'suçu sen üstlen, sana cezaevinde bakarım' demiş. Torunum 'ben kız kardeşimi öldürdüğümü söyleyemem. Bu şekilde dışırıda da cezaevinde de yaşayamam' deyince biz de durumu güvenlik güçlerine bildirdik" dedi.

Olayın araştırılmasını istiyorlar

Yaşananlar karşısında 14 yıl önce kızının ölümüyle ilgili kafalarında şüphe oluşmaya başladığını anlatan Fidan, şunları kaydetti:

"Açıkçası karnında ikiz bebekleriyle hayatını kaybeden kızımın ölümüyle ilgili hep kafamızda soru işareti vardı. Bir çocuğun güvercine ateş etmek isterken annesini yanlışlıkla vuracağına inanmadık. Ancak iki torunumun babası diyerek o gün olayın üzerine gitmedik. Şimdi kızımdan emanet kalan torunlarım öldürülmeye başlanınca dosyanın tekrar açılması için gidip suç duyurusunda bulundum. Kim suçluysa cezasını çeksin."

Fadime Fidan ise kızının hamile kaldığı ikiz bebekleriyle yaşamını yitirdiğinde dünya başlarına yıkıldığını dile getirdi.

Ancak o gün olayın pek üzerine gitmediklerini, son yaşananlardan sonra acılarının ikiye katlandığını aktaran Fidan, tek isteğinin kızının ölümünün araştırılması olduğunu vurguladı.

Bozkır ilçesi Hamzalar beldesinde 18 gün önce darbedilmesi sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 15 yaşındaki kız çocuğunun öldürülmesiyle ilgili, babası Yahya S, ağabeyi Veli S. ve üvey annesi Hatice S. gözaltına alınmıştı. Evlendirilmek istenen kızının telefonuna gelen "Seni kimseye yar etmem" mesajını gören babanın, oklava ve sopayla darbettiği çocuğunu yakmaya çalıştığı ileri sürülmüştü. Merdivenden düşmesi sonucu yaralandığı belirtilen kız çocuğunun başında ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izine rastlanmış, önce gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Veli S'nin jandarmadaki ifadesinde, şakalaşırken kardeşinin başına oklava ile vurduğunu söylediği öğrenilmişti.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER