ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Haziran 2014 Perşembe 12:59

Kışlada PKK marşı eşliğinde halay!

Kışlada PKK marşı eşliğinde halay!

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri 1. Komando Tugayı'nda askerlerin terör örgütü PKK marşı eşliğinde halay çektikleri iddiasına ilişkin açıklama yaptı.


Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri 1. Komando Tugayı'nda askerlerin terör örgütü PKK marşı eşliğinde halay çektikleri iddiasına ilişkin, "Tugay Komutanlığı konuyla ilgili idari tahkikatı başlattı. Marşların içindeki sözlerde ve ifadelerde herhangi bir suç unsuru olup olmadığı konusunda da Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu" dedi.
Gazeteciler, Valilikteki bir program sırasında Vali Düzgün'e, medyada yer alan "Kayseri 1. Komando Tugayı'nda askerlerin PKK marşı eşliğinde halay çektikleri iddialarını" sordu.
Düzgün, 1. Komando Tugay Komutanlığı'nda Mayıs ayı sonunda acemilik eğitimlerini bitiren erlerin dağıtımları öncesi serbest saatlerinde Kürtçe şarkı ve türküler eşliğinde halay çektiklerini gösteren bir videonun sosyal medyaya ve bazı basın yayın organlarına yansıdığını söyledi.
Cezai işlemi gerektirecek suç unsuru olup olmadığının yapılacak tahkikat sonunda belli olacağını ifade eden Düzgün, "Tugay Komutanlığı konuyla ilgili idari tahkikatı başlattı. Marşların içindeki sözlerde ve ifadelerde herhangi bir suç unsuru olup olmadığı konusunda da Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Görüntüler Kayseri'ye ait. Burada acemiliklerini tamamlayıp dağıtımı yapılan erler yer alıyor görüntüde" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER