ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ağustos 2014 Pazar 20:17

"Kıskananlar çatlasın" tezahüratları

"Kıskananlar çatlasın" tezahüratları

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonuçlarını takip ettiği Kısıklı'daki konutundan vatandaşların sevgi gösterileri eşliğinde Haliç Kongre Merkezi'nde oluşturulan Seçim Koordinasyon Merkezi'ne hareket etti.


Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonuçlarını takip ettiği Kısıklı'daki konutundan vatandaşların sevgi gösterileri eşliğinde Haliç Kongre Merkezi'nde oluşturulan Seçim Koordinasyon Merkezi'ne hareket etti.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, seçim sonuçlarını Üsküdar Kısıklı'daki konutunda takip etti. Seçim sonuçlarının açıklanmaya başlamasının ardından vatandaşlar da Kısıklı'ya gelmeye başladı.

Kısıklı'daki caddeyi dolduran vatandaşlar, "Recep Tayyip Erdoğan" ve "Kıskananlar çatlasın" şeklinde tezahüratlar ederken, bazı sürücüler de korna çalarak Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu.

Kısıklı'da iki ağacın arasına asılan "864 rakımlı tepe sana çok yakıştı. Sen değil millet kazandı, hayırlı olsun" yazılı pankart dikkati çekti.

Erdoğan'ın evinin bulunduğu sokağa Türk Bayrağı ve Erdoğan'ın posteri ile bir binaya "Son sözü millet söyledi! Türkiye kazandı!" afişi asıldı.

 Recep Tayyip Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ile makam aracıyla konutundan ayrıldı. Yolun başında vatandaşların sevgi gösterileri karşısında aracından indi ve yürüyerek vatandaşların yanına geldi. Bazı vatandaşların tebriklerini kabul eden Erdoğan, bebekleri kucağına alarak sevdi.

Erdoğan, daha sonra Haliç Kongre Merkezi'nde oluşturulan Seçim Koordinasyon Merkezi'ne doğru yola çıktı.

Genel merkeze akın 

AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı tarihi balkon konuşması izlemek isteyen vatandaşlar genel merkeze akın etti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerin sandık sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte AK Parti Genel Merkezi’ndeki heyecanlı bekleyiş yerini sevince bıraktı. AK Parti’nin adayı Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan’ın seçimi önde götürmesi AK Parti Genel Merkezi’ndeki partililerin yüzlerini güldürdü.

Başbakan Erdoğan’ın her seçim sonrası yaptığı balkon konuşması bu yıl yine merakla bekleniyor. Seçim sonuçlarının netlik kazanmasının ardından Başbakan Erdoğan İstanbul’dan Ankara’ya gelecek ve merakla beklenen tarihi konuşmasını yapacak.

Öte yandan Başbakan Erdoğan’ın AK Parti Genel Merkezi’nde yapacağı tarihi konuşma için yoğun güvenlik önlemleri alındı. Sabah saatlerinde başlayan hazırlıklar tamamlanırken vatandaşlarda yapılan kontrollerin ardından genel merkez binanın önüne alınmaya başladı.

Başbakan Erdoğan’ın AK Parti Genel Merkezi’nin balkonundan yapacağı konuşma İngilizce ve Arapça olarak da yayınlanacak.

 

KAYNAK:
Ajanslar
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER