ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 13:33

''Kış Geldi... Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye''

Kış Geldi... Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye


Malezya Müslüman Gençlik Hareketi (ABIM), üyesi olduğu İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği'nin (İDSB) başlattığı ''Kış Geldi... Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye'' kampanyasına desteğini açıklayarak, halkı kampanyaya destek olmaya çağırdı.
     Tüm Malezyalıları Suriyeliler için yardım yapmaya ve dayanışmalarını göstermeye çağıran ABIM Genel Başkanı Amidi Abdulmennan, Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan istatistiklere göre, olaylar başladığından itibaren Suriye'de 4 bin 26'sı çocuk, 3 bin 9 yüz 46'sı kadın olmak üzere 60 bin kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
     ABIM Genel Başkanı Abdulmennan, ''Tüm Malezyalıları, 'Suriye için ekmek' ismiyle başlatılan global insani yardım kampanyasına destek sağlayarak Suriyeli kardeşlerimize el uzatmaya davet ediyoruz'' dedi.
     Abdulmennan, İDSB üyesi Türkiye, Malezya, Kuveyt, Makedonya, Pakistan, İngiltere, Fas, Lübnan, Libya, Yemen, Ürdün, Mısır, Kıbrıs, Bahreyn, Cezayir ve Belçika'da Suriye için bir ekmek kampanyası başlatıldığını belirtti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER