ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2012 Pazartesi 15:39

Kırşehir'de bayram coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Kırşehir'de düzenlenen törenle kutlandı.


Ahi Stadı'nda düzenlenen törende, Vali Özdemir Çakacak, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Türker Yılmaz, vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladı.
    
Vali Çakacak, törende yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin 89. yılını coşku ile ile kutlamanın sevincini yaşadığını söyledi.
    
Türkiye Cumhuriyeti'nin, 2023 yılında dünyanın en büyük onuncu ekonomisi olma hedefi yolunda hızla ilerlediğini belirten Çakacak, ''Bu güzel vatan topraklarında bağımsız olarak yaşayan vatandaşlar olarak bizlere düşen en büyük görev, zorluklarla kurulmuş ve bize emanet edilmiş olan Cumhuriyetimizi korumak ve her anlamda yükselmesini sağlamaktır'' dedi.
    
Konuşmanın ardından gerçekleştirilen geçit töreninde, askerler ve öğrenciler, protokol üyelerini ve vatandaşları selamladı.
    
Öğrencilerin Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili okudukları şiirler ve konuşmalardan sonra, Cumhuriyet Kupası Spor Müsabakaları ile şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında derece alan öğrencilere ödülleri verildi.
    
Halk ozanı Neşet Ertaş'ın türkülerinin de çalındığı tören, halk oyunları gösterisi ile sona erdi.
    
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER