ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 15:07

Kırşehir, teşvikten 4 yıl daha yararlanacak

Kırşehir, teşvikten 4 yıl daha yararlanacak


Kırşehir Ahi İşadamları Derneği (KAHİAD) Başkanı Murat Baran, Kırşehir'in teşvikten 4 yıl daha yararlanacağını, bu kararın, işadamlarının ödemekte zorlandığı sigorta primlerini olumlu etkileyeceğini belirtti.

KAHİAD Başkanı Murat Baran, Resmi Gazete'de yayımlanan Teşvik Yasası'nı değerlendirdi. Baran, “Kırşehir, teşvikten 4 yıl daha yararlanacak, istihdamın artmasını sağlayacak.” diye konuştu. Kırşehir’in de bulunduğu 20 ilde teşviğin 31 Aralık 2016'ya kadar uzatıldığını belirten Baran, şunları ifade etti:

“Teşvik, 52 ilde faaliyet gösteren, 10 ve üzerinde sigortalı çalıştıran özel sektöre ait iş yerlerini kapsayacak. Kırşehir’in de bulunduğu 20 ilde ise teşvik 31 Aralık 2016'ya kadar uzatıldı. Yeni teşvik yasası Afyonkarahisar, Amasya, Artvin, Bartın, Çorum, Düzce, Elazığ, Erzincan, Hatay, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Nevşehir, Rize, Sivas, Trabzon ve Uşak'ta faaliyet gösteren iş yerleri için 31 Aralık 2016'ya kadar. Adıyaman, Aksaray, Bayburt, Çankırı, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kilis, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sinop, Tokat, Tunceli ve Yozgat’ta faaliyet gösteren iş yerleri için 31 Aralık 2017'ye kadar. Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van, Bozcaada ve Gökçeada için de faaliyet gösteren iş yerleri için ise 31 Aralık 2018'e kadar uygulanacak."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER