ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 21:45

Kırşehir Kadın Emek Pazarı’nın 3. sezonu açılıyor

Kırşehir Kadın Emek Pazarının 3. sezonu açılıyor


Kırşehir Kent Konseyi’ne bağlı Kadın Meclisi’nin girişimleri ve Kırşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Ahi Çarşısı yanı Kültür-Sanat Sokağı’na kurulan Kadın Emek Pazarı’nda, unutulmaya yüz tutmuş olan el sanatları yaz ayları boyunca yeniden canlanacak. İğne oyası, takı tasarımı, kurdele nakış, tel kırma, keçe tasarımı, örgü ve kırk yama alanlarında gerçekleştirilen el emeği göz nuru el işleri ürünlerinin sergileneceği ve satışının yapılacağı Kadın Emek Pazarı 3. Sezonu açılıyor.

Kadın Emek Pazarı'nda satış yapmak için başvuru yapanlardan herhangi bir ücret talep edilmeyerek, dükkanların tahsisi yapılıyor ve başvuru durumuna göre 15’er günlük periyotlarla kura çekilerek dükkanlar yeni sahiplerini buluyor.

Özellikle el işleri noktasında hanımların büyük ilgi gösterdiği Kadın Emek Pazarı’nda yıllarca el dokuması kilimleri ile akla gelen Kırşehir’in el halı dokumacılığı da yapılıyor.

Açılışa bütün vatandaşları davet eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "Kadın Emek Pazarı’nda, kadınların ürettikleri el emeği, göz nuru ürünlerinin yanı sıra, yiyecekler ve kültür-sanat ürünleri de satılacak. 17 dükkan, 1 adet mutfak, 1 adet ofisten ve 1 adet Aile Yaşam Merkezinin satış ve tanıtım ofisinden oluşan toplam 20 dükkân bulunan Kadın Emek Pazarı’nda kadınların el emeği ürünlerinin yanı sıra, Kırşehir'in tanıtımının yapılabileceği yöresel yemeklerin satışı da yapılacak. Kültür-Sanat Sokağı olarak da değerlendirdiğimiz Kadın Emek Pazarımızı, müzik dinletilerinin yanı sıra, resim sergileri gibi çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklerin de yapıldığı bir alandır." dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER