ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 11:43

Kırklareli'nde okuma seferberliği başlatıldı

Kırklarelinde okuma seferberliği başlatıldı


Kırklareli Sevgi Dünyamız ve Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenen ''Okumayı Sevdirme ve Kitap Kardeşliği Projesi' törenle tanıtıldı.

Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen proje tanıtım toplantısına Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Vali Yardımcısı ve Sevgi Dünyamız Derneği Başkanı olan Taceddin Özeren ve davetliler katıldı.

Projeyi tanıtan Kırklareli Vali Yardımcısı, Sevgi Dünyamız ve Kültür sanat Derneği Başkanı Taceddin Özeren.’’Türkiye’de kitap okuma alışkanlığının kaybolduğunu ve bu güzel alışkanlığa her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğunu biliyor ve ona göre hedefler koymaya çalışıyoruz’’dedi. Özeren, "Bu projenin asıl amacı, insanlarımızı kitap ile tanıştırmak, kitabı ve okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığını kazandırmak, kitabı hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline getirmek, halkımızın çok okuyan, düşünen, araştıran, sürekli öğrenmeyi hedefleyen, çok çalışan ve üreten bir toplum haline gelmesine katkıda bulunmaktır." dedi.

Vali Yardımcısı Özeren, projenin birden fazla amacının olduğunu, 6, 7 ve 8 sınıf öğrencilerine yönelik yapılan okuma kampanyasının her ay düzenli bir şekilde devam edeceğini, toplam 3 bin 255 öğrenciden 2 bin 243'ünün projeye katıldığını ve her ayın sonunda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verileceğini vurguladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER