ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2014 Cumartesi 11:54

Kırkağaç Kaymakamı Sırmalı: Maden şehidi eşleri ve çocukları bize emanet

Kırkağaç Kaymakamı Sırmalı: Maden şehidi eşleri ve çocukları bize emanet

Manisa’nın Soma ilçesindeki faciada şehit olan Kırkağaçlı 17 maden işçisinin ailelerini ziyaret eden Kaymakam Ali Sırmalı, “Sizler şehitlerimizin bize emanetisiniz ve her zaman yanınızdayız.” dedi.


Sırmalı, eşi Nuray Sırmalı, Kırkağaç İlçe Emniyet Müdürü Mithat Uysal ve eşi Hacer Uysal, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ayten Günal ile birlikte şehit madencilerin ailelerini ziyaret ederek, dertlerine ortak olup acılarını paylaştı.

Kaymakam Sırmalı, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “İlçe merkezi ve mahallelerimizde ikamet eden, maden faciasında hayatlarını kaybeden 17 şehidimizin anne, baba ve eşlerini, facianın hemen ardından evlerinde ziyaret ederek acılarını bir nebze olsun hafifletmeye çalıştık. Facianın ardından şehitlerimizin eşlerine, anne ve babaları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından evlerinde ziyaret edilerek biner lira nakit yardımında bulunuldu. Ayrıca Kırkağaç SGK Müdürlüğü de evleri ziyaret ederek, maaş bağlanmasıyla ilgili müracaatları aldı. Müracaatları alınan ilçemizdeki 17 şehit ailesine, SGK tarafından maaşları bağlandı, haziran ayı içinde alabilecekler. Eş ve çocuklara psikolojik yardım ve rehberlik hizmeti vermek için Manisa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı koordinasyonunda psikolog ve psikiyatristler görevlendirildi. Bu kapsamda 17 aileyle iletişime geçilerek psikolojik destek verildi. Okul müdürleriyle rehber öğretmenler de şehitlerimizin eğitim gören çocuklarını ve aileleri evlerde ziyaret ederek destek oluyorlar. Şehit eşleri ve çocukları bize emanet, devlet olarak bu ailelerimizin her türlü ihtiyaçlarında yanlarındayız.”

Ali Sırmalı, maden faciasında aynı vardiyada çalışan ve yaralı kurtulanyarın ailelerine de ziyaretlerde bulunulduğunu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan 500'er lira yardım yapıldığını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER