ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2014 Cumartesi 13:22

Kırıkkale'de kaçak balıkçılarla mücadele için tekne alındı

Kırıkkalede kaçak balıkçılarla mücadele için tekne alındı

Kırıkkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kapulukaya Barajı gölünde kaçak balıkçılık yapan avcıları tekneyle takip edecek.


Kırıkkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kapulukaya Barajı gölünde kaçak balıkçılık yapan avcıları tekneyle takip edecek. Müdürlük, bünyesine kazandırdığı üç personel taşıma kapasiteli tekneyle baraj gölünde kaçak avlananlara anında müdahale edecek.

Konu hakkında açıklamada bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş, genel bütçe imkanlarıyla yaklaşık 37 bin TL’ye satın alınan teknenin 4,5 metre boyunda, 30 beygir gücünde ve taşınabilir özellikte olduğunu söyledi. Bu teknenin sadece kaçak balıkçılık yapan kişilere yönelik kullanılmayacağını, aynı zamanda su ürünleri araştırmaları da yapılacağını dile getiren Kırbaş, “İlimizde bugüne kadar böyle bir kontrol teknesinin olmaması büyük bir eksiklikti. Biz geç de olsa bunu gerçekleştirdik. İlimizin içinden geçen Kızılırmak ve üzerinde bulunan göletleri korumamız gerekmektedir. İşte bu teknenin son derece faydalı hizmetler vereceğine inanıyoruz.” dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER