ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 14:08

Kırıkkale’de ‘Herkes O’nu Okuyor’ sergisi açıldı

Kırıkkalede Herkes Onu Okuyor sergisi açıldı


Peygamberyolu Derneği tarafından başlatılan 'Herkes O’nu Okuyor' kampanyası kapsamında Kırıkkale'de sergi açıldı.

Kırıkkale’de Menderes Caddesi üzerinde bir işyerinde Kırıkkale’de ‘Herkes O’nu Okuyor’ sergisi açtıklarını açıklayan Kırıkkale Diyanet Mensupları Derneği (KIDİMDER) Başkanı Necati Karakuş, sergiye ilginin büyük olduğunu söyledi. Yapılacak yarışmanın, Türkiye ve dünyada 7’den 70’e herkesi Hz. Muhammed (sav) ile ilgili kitapları okumaya teşvik ettiğini ifade eden Karakuş, yarışmada, O'nun doğru ve aydınlatıcı bilgilerle daha yakından tanınmasının sağlanacağını ifade etti. Karakuş, “Dernek olarak, Efendimiz'in 7 bin 600 gün içinde ne yaptığının arayışı içerisindeyiz. Kampanyanın internet sitesi 'www.herkesonuokuyor.com'da Peygamberimiz’in her gününü inceleyen bir çalışma yapıldı. Bir vahiy gelmeden önce Efendimiz ne yaptı, kime ne dedi? Bunları anlatmak, Peygamber Efendimiz'i herkesin tanıması, adının her yere ulaşması amacımızdır. Efendimiz'e ne kadar iman ettiğimiz, O'nu ne kadar tanıdığımızla doğru orantılıdır. Maalesef, Efendimiz'i çok derinlemesine tanımıyoruz. Toplumumuzun yeniden O'nu tanıması adına bir seferberlik başlatıldı.” dedi.

Yarışmada ortaokul, lise ve yetişkinler için üç kategoride belirlenen kitaplar okunacağını belirten Karakuş, “Ortaokul için Rahime Kaya’nın 'Efendiler Efendisi Hz. Muhammed', lise için Reşit Haylamaz’ın 'Efendimiz', yetişkinler için ise Fethullah Gülen Hocaefendi’nin 'Sonsuz Nur' serisi okunacak. 24 Mart 2014 son gün olacak. Sınavların kategori birincileri, çeşitli ödüller alacak. En büyük ödül ise umre olacak. Müracaatlar Kırıkkale NT Mağazası ile www.herkesonuokuyor.com internet sitesinden müracaat etmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Bu kampanyanın, sadece bir yıllık bir program olmadığını açıklayan Karakuş, “Önümüzdeki yıllarda da tekrarlanacak. Her yıl Peygamberimiz’in bir yönü ön plana çıkarılacak. Efendimiz’i tanımadığımız çok aşikâr. Tanısaydık, belki bugünkü durumumuz çok farklı olurdu.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER