ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 20:35

Kırıkkale ile Çankırı arasında ortak adım

Kırıkkale ile Çankırı arasında ortak adım


Kırıkkale ve Çankırı Valiliği ortak işbirliği ile Sulakyurt’a bağlı Danacı köyü ile Çankırı’ya bağlı Kızılırmak ilçesi arasında 4 kilometrelik yol yapım çalışması başladı.

Köylüler tarafından talep edilen ve en çok kullanılan yol olarak bilinen 4 kilometrelik toprak yolda, Çankırı ve Kırıkkale ortaklığında bir çalışma başlatıldı. Çalışmanın bin 300 metrelik bölümünü Kırıkkale Valiliği, 2 bin 300 metrelik bölümünü ise Çankırı Valiliği karşılayacak. Yol yapımının 2013 yılı içinde bitmesi bekleniyor.

Kırıkkale Valisi Ali Kolat ve Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, çalışma yapılacak alanda bir araya gelerek inceleme ve değerlendirmelerde bulundu. Her iki şehir adına da önemli bir çalışmaya imza atıldığını belirten Kırıkkale Valisi Kolat, ortaklığın sadece bir yol ile kalmaması gerektiğini belirterek “Kültürel ve sosyal anlamda da bir araya gelelim.” çağrısında bulundu.

Bölgede yürütülmesi planlanan çalışma hakkında bilgi veren Kolat, “Danacı köyü ile Kızılırmak İlçesi arasındaki yol çok hareketlendi. Çok kullanılmaya başladı. Biz de Çankırı valimizle görüşerek bu çalışmanın kararını aldık. Daha öncede Başbakan Yardımcımız Beşir Atalay, bu bölgeye ziyareti sırasında vatandaşlardan böyle bir talep almış. Onunda talimatı ile bir arada çalışmaya başlıyoruz.” dedi.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan ise yaptığı açıklamada “Burası bizim için gerekli bir yol değil ancak Kırıkkale insanı da bizim insanımız. Onların hizmet alması da bizim görevimiz. Şimdiden hayırlı olsun diyorum. Köprü sınırımız. Köprünün önünü Kırıkkale ve arkasını biz yapacağız. Altyapısı sağlam bir yol olacak.” ifadelerinde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER