ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 16:23

Kiralık katil öldüremeyince başka birini kiralamış


İstanbul’da, polise yapılan kayıp müracaatının cinayet çıktı. N. T. isimli kadının müracaatıyla başlatılan soruşturmayı yürüten polis, Diyarbakır’da kız kaçırmayla başlayıp İstanbul’da cinayetle sonlanan olayla ilgili 5 kişiyi gözaltına aldı. Cinayeti işlemesi için tutulan kişinin bu işi gerçekleştiremeyince olayı iki arkadaşına havale ettiği ortaya çıktı.

Çatalca Kestaneli Köyü yakınlarında bir arsadaki kuyuda bulunan cesedin arkasından kadına yönelik şiddet, yasak aşk ve tehditlerle dolu bir öykü çıktı. Diyarbakır’da teyzesinin oğlu Ş. T. ile evlendirilen N. T., bir süre sonra şiddet gördüğü gerekçesiyle babası H. K.’in evine geri döndü. Ancak babası N.T.’yi, “Ailede böyle şeyler olur.” diyerek geri gönderdi. Bu sıkıntılı süreçte İzzet Savurucu ile yakınlaşan N.T., Savurucu ile birlikte İstanbul’a kaçtı.

Çiftin peşine düşen aile, Savurucu ve N.T.’nin Bahçelievler’de kaldığı adresi belirledi. Aile, çifti öldürmesi için M. Ö. ile 100 bin lira karşılığında anlaştı. İnfazı gerçekleştiremeyen M. Ö., çifte cinayet için kiralandığını ancak bunu yapamayacağı itirafında bulundu. Kaçması için de çifte 3 bin lira para verdi. M. Ö., kendisini cinayet için kiralayan aileye de “O iş halledildi.” bilgisini verdi.

Ancak M.Ö.’nün yalanı kısa süre içerisinde ortaya çıktı. Bahçelievler’den Bağcılar’a taşınan Savurucu’yu gören hemşehrileri, Savurucu’nun yaşadığı bilgisini Diyarbakır’a ulaştırdı. Aile bu sefer M.Ö.’yü tehdit ederek, “Yarım bıraktığın işi temizle. Yoksa yakınlarına zarar veririz.” diye tehdit etti.

M.Ö. de konuyu açtığı E. T. ve Ö. Ö’yü cinayet için ikna etti. Daha önceki girişiminde güvenini kazandığı Savurucu’yla irtibata geçip konuşmak için arabasına alan M. Ö., Savurucu’yu ön koltuğa oturttuktan bir süre sonra, arkadaşları E. T. ve Ö. Ö.’yü de arka koltuğa bindirdi.

Araçla Çatalca istikametine varıldığında Ö. Ö., boynuna geçirdiği telle Savurucu’yu boğmaya çalışırken, E. T. de 15 yerinden bıçaklayarak Savurucuyu öldürdü. Cesedi Kestaneli Köyü yakınlarında bir arazideki su kuyusuna atan şüpheliler, üzerlerine bulaşan kanlı kıyafetleri de Güngören’deki iş yerlerinde değiştirdi.

M.Ö., Diyarbakırlı aileye cinayetin işlendiği bilgisini verip, paranın geri kalan kısmını teslim aldı. Cinayeti birlikte işlediği arkadaşlarıyla birlikte Antalya’ya tatile gitti.

Ancak cinayet, N.T.’nın kayıp müracaatıyla ortaya çıktı. Daha önce yaşadıkları baskını anlatan N. T.’nin ifadeleri İzzet Savurucu’nun cinayete kurban gittiği ihtimalini kuvvetlendirdi.

Polis soruşturmasında tarafları teknik takibe alan polis, “Deşifre olduk. Suriye’ye kaçalım.” görüşmesi üzerine operasyon düğmesine bastı. Antalya ve Diyarbakır’da gerçekleştirilen eşzamanlı operasyonlarda N.T.’nin babasının da aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Soruşturmada şüphelilerin Güngören’deki tekstil firmasına gittiği bilgisini edinen polis, bölgede gerçekleşen bir hırsızlığı bahene ederek iş yerinin güvenlik kamera kayıtlarına ulaştı. Olay günü arabayla iş yerine gelen şüphelilerin kanlı kıyafetlerle içeri girdikleri ve üstlerini temizledikten sonra başka kıyafetlerle dışarı çıktıkları görüldü.

Şüphelilerin sorgusunda Savurucu’nun öldürülüp kuyuya atıldığını ortaya çıkaran polis, belirtilen adreste kuyu içerisindeki cesede ulaştı. Büyükçekmece Gölü’ne atıldığı söylenen suç aleti ise bulunamadı.

Şüphelilerin olay günü giydikleri değerlendirilen ayakkabılar, Savurucu’nun kanının bulaşma ihtimaline karşılık incelenmek üzere kriminal laboratuarına gönderildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheliler terlikle adliyeye sevk edildi.

Şüpheliler, çıkarılışları esnasında gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı. Cinayetin ortaya çıkmasını sağlayan N.T.’nin devlet korumasına alındığı öğrenildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER