ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 17:27

Kıraat sempozyumu İstanbul'da


Diyanet İşleri Başkanlığı'nca organize edilen Uluslararası Kıraat Sempozyumu 16-18 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Sempozyum kapsamında ayrıca Sultanahmet Camii’nde Cuma namazı öncesinde ‘vücuh ziyafeti’ icra edilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Uluslararası Kıraat Sempozyumu’nun 16-18 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirileceği belirtildi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in de katılacağı programda çeşitli İslâm ülkelerinden akademisyenler tebliğ sunacak.

Sempozyumda Türkiye ve İslâm dünyasında kıraat alanında yapılan çalışmaların yanı sıra bilgi ve tecrübe paylaşımı amaçlandığı kaydedilen açıklamada, "16 Kasım Cuma günü İstanbul Novotel’de gerçekleşecek sempozyumda; kıraatlerin kaynağı, kıraatlerle ilgili farklı yaklaşımlar, kıraatlerin anlam ve sanatsal boyutu, tecvid uygulamalarında görülen farklılıklar, kıraat eğitim ve öğretimi ve Kur’an eğitim ve öğretiminde uygulama sorunları masaya yatırılacak.” ifadelerine yer verildi.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER