ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 15:08

'Kimyasal atık' ihbarı kazı yaptırdı


Seyrantepe Huzur Mahallesi’ndeki bir araziye kimyasal atıklar gömüldüğü iddiası üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, söz konusu yerde kazı çalışması başlattı. Ancak yapılan kazılarda herhangi bir kimyasal maddeye rastlanmadı.

Seyrantepe Huzur Mahallesi Oyak Sitesi sakinleri, sitenin yakınlarına hafriyat döküldüğü ve hafriyatların arasında da kimyasal madde gömüldüğü ihbarında bulundu. Konunun bir gazetenin köşe yazarı tarafından da gündeme getirilmesi üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü söz konusu yerde kazı çalışması başlattı. İş makileri ile kazılan alanda herhangi bir kimyasal maddeye rastlanmadı.

Konuyla ilgili konuşan Çevre ve Şehircilik İstanbul İl Müdürü Ahmet Ayyıldız, “Bir köşe yazarının yazılarını ve haberini ihbar kabul ettik. Burada Büyükşehir Belediyesi’nin 3 gündür çalışması var. Bu işlemlerin dışında kaçak dökümde tehlikeli atıklar var denilmesi üzerine savcılık izni ile çalışmaya başladık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte her hangi bir tehlikeli atık var mı yok mu ona göre gerekli tedbirleri alacağız. Açtığımız 7 metrelik çukurlarda bir şey çıkmadı daha aşağıya inene kadar bunu devam ettireceğiz tüm alanda bu kazı çalışması sürecek. Bunu bildireceğiz. Önemli çıkan bir atık olduğu takdirde laboratuvarda inceleme yaptıracağız. Eğer olmayan şeyi söyleyip de bizi boşu boşuna çalıştırıyorlarsa yazıktır. Yok, eğer yapılan ihbar doğru çıkarsa bu çevre duyarlılığından dolayı teşekkür de ederiz .” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER