ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 12:48

Kimsesizlerin mezarlarını belediye yaptırıyor

Kimsesizlerin mezarlarını belediye yaptırıyor


Antalya Büyükşehir Belediyesi, kimsesizlere ait olan mezarlar ve imkansızlık nedeniyle yaptırılamamış taşla çevrili mezarları yeniden düzenliyor.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma için tek tip mermer mezar belirlendi. İlk etapta Andızlı Mezarlığı’nda ailelerinin maddi yetersizlik nedeniyle yaptıramadığı, taşla çevrili 4 mezar mermerle kaplandı. Mezarlar yaptırılmadan önce ailelerin de onayı alındı. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, Andızlı Mezarlığı’ndan başlayan çalışmanın imkanlar dahilinde ve zaman içerisinde Uncalı ve diğer mezarlıklarda devam edeceğini belirtti.

Yetkililer, kimsesizlerin mezarlarının da Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacağını açıkladı. Sağlık Daire Başkanlığı yetkilileri, Kurşunlu Kent Mezarlığı’na defnedilen sahipsiz mezarların Büyükşehir Belediyesi tarafından tek tip mermerden yapılacağını kaydetti. Yetkililer, isteyen hayırseverlerin de Büyükşehir Belediyesi’ne başvurarak kimsesizlerin mezarlarını yaptırabileceğini bildirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER