ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2013 Çarşamba 22:03

Kimse Yok Mu gönüllüleri Midyat’ta 300 aileyi mutlu etti


Kimse Yok Mu Derneği öncülüğünde, Kurban Bayramı’nı idrak etmek için İstanbul’dan Mardin'in Midyat ilçesine gelen Kimse Yok Mu gönüllüleri, 300 aileye bayram ziyareti gerçekleştirdi. Kimse Yok Mu gönüllülerini karşılarında bulan Midyatlılar, ziyaretten dolayı memnuniyetlerini ifade etti.

Mardin Havalimanı'nda çiçeklerle karşılanan gönüllüler, davul zurna eşliğinde halay çekti. Ardından yollarını gözleyen kardeşlerinin bayram sevincini paylaşmak için yola koyulan gönüllüler arasında Sesli Grup Başkanı Hazim Sesli, Faruk Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güllü gibi tanınmış isimlerin bulunduğu iş adamları, zaman kaybetmeden Midyat'ın en ücra köşesinde bulunan vatandaşların bayram ziyaretine gitti.

Midyat ve köylerinde 300 aileyi ziyaret eden Kimse Yok Mu gönüllüleri, kardeşlik köprüleri kurmanın mutluluğunu yaşadı. Aile ziyaretlerinde bağdaş kurup, aileyi yakından tanıma fırsatı bulunurken, duygulu anlar da yaşandı. Başyurt köyü Efeler mezrasını ziyaret eden gönüllüler, 20 yıldır kocasını kaybetmiş ve 4 çocuğuyla zor şartlarda yaşayan Nermin Gündüz’ü ziyareti sırasında duygulu anlar yaşandı. Gündüz, “Çok mutluyuz, ne diyeceğimizi bilmiyoruz, Allah hepinizden razı olsun.” diye konuştu.

“BU MÜKEMMELLİĞİ BİRLİKTE YAŞIYORUZ”

Doğu illerine yaptıkları ziyaretlerde her defasında ayrı bir mutlulukla döndüklerine işaret eden iş adamı Faruk Güllü, “Ayrı bir kardeşliği, ayrı bir güzelliği yaşıyoruz. Her seferinde yeni arkadaşlarımız da katılıyor bu güzelliğe. Tabi buradan dönüşümüz çok güzel düşüncelere sevk ediyor. Geçmişte bilinen ve kafalarda izlerini bıraktığı düşüncelerin tamamıyla tersi olduğu, buradaki insanların hepsinin gönülden bizleri ve bizlerin onları sevdiğini; barışın, kardeşliğin, güzelliğin dünyanın güzelleşmesi adına mükemmel bir çalışma olarak görüyoruz. Kurban Bayramı da buna bir vesile, inşallah ilerde onlar da bizleri ziyaret edecekler. Bu mükemmelliği birlikte yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“HOCAMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Doğuya yedinci kez geldiğini vurgulayan Sesli Grup Başkanı Hazim Sesli, “Kızım Melike'yle birlikte burada Mardinli kardeşlerimizle bayramlaşmaya geldik. Eşim de Afrika’da Nijer’e gitti. Tabi bu duyguyu, düşünceyi bize aşılayan Hocamıza teşekkür ediyoruz. Normalde böyle bir duygu, düşünce aşılanmamış olsaydı, bayramı kendi ailemizle veya tatil olarak düşünebilirdik ama bu duygu, düşünce bizlere doğudaki kardeşlerimizle beraber bayramlaşmaya itti ve bundan da büyük bir zevk alıyoruz, mutluluk alıyoruz. Ülkemizin geleceği adına kardeşlerimizin varlığı, birliği adına buralara geldik, kendileri de daha sonra İstanbul'a geliyorlar, böylece gönül köprüleri kuruluyor. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Mardin’e ilk kez geldiğini vurgulayan iş adamı Hüseyin Aktürk de “İstanbul’dan geliyoruz, insanlara yardım etmek çok güzel bir duygu.” dedi.
Ailesiyle birlikte bayram ziyaretine gelen iş adamı Ergül Cansever ise “Mutlaka bayramlarda bu ailelerimizi ziyaret etmek lazım. Kesinlikle herkesin doğuya gelmesini tavsiye ediyorum, buralarda her zaman bu aileleri gezip görmemiz dostluğu pekiştirir.” şeklinde duygularını dile getirdi.

Midyat’a gelen Kimse Yok Mu gönüllülerinin bazıları aileleriyle geldi. Yaklaşık 90 kişinin geldiği gönüllüler grubunda 20 bayan da yeraldı. Gönüllüler, Midyatlılarla kardeşlik köprüleri kurmanın mutluluğunu yaşadı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER