ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 23:08

Kimse Yok Mu Batman'da iftar yemeği verdi


Batman'da özellikle kenar mahalleler, okuma salonları ve ilçelerde iftar programları düzenleyen Kimse Yok Mu Derneği Batman şubesi, Ramazan ayı boyunca on bin kişiye iftar yemeği vermeyi hedefliyor.

Kimse Yok mMu Derneği Batman Şubesi, Yavuz Selim Mahallesi'nde okuma salonunda kurs gören öğrenci ve ailelerine de iftar yemeği verdi.
İftar öncesi okuma salonunda kurs gören öğrencilerin oluşturduğu ilahi grubu konuklara ilahiler okudu. İftara kısa bir süre kala Kimse Yok Mu Derneği gönüllüleri kendi elleriyle misafirlere kavurma, pilav, çorba, tatlı ve ayrandan oluşan yemekleri dağıttı.

Ramazan ayı boyunca iftar programları ve gıda dağıtımlarını sürdüreceklerini belirten Kimse Yok Mu Derneği Batman Şube Müdürü Mustafa Uslu, "Kenar mahallelerde ihtiyaç sahiplerinin gelip okuduğu okuma salonlarımızın önünde 650 kişilik bir iftar programı düzenledik. Yarın ilçelerde, ertesi gün başka bir kenar semtte olacağız. Ramazan'ın başından bu güne kadar 4 bin kişiye iftar yemeği verdik. Ramazan boyunca 10 bin kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelerimize Ramazan kumanyası çalışmalarımız, aile ziyaretlerimiz ve gıda dağıtımlarımız devam ediyor, akşamları da iftar yemekleri veriyoruz." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER